“МЕДОВИЙ СПАС” ЗІБРАВ БДЖОЛЯРІВ І НАРОДНИХ УМІЛЬЦІВ

19 серпня «Медовий Спас», зібрав яворівських бджолярів на щорічний фестиваль меду. Під час свята було представлено широкий вибір меду різних сортів та інші продукти бджільництва. А розпочався фестиваль «Медовий спас» із освячення нектару.

Далі учасники і гості свята мали можливість взяти участь у майстер-класах з виготовлення медових ласощів та скуштувати їх, послухати лекції від фахівців – пасічників про цілющі властивості меду, його застосування в кулінарії, медицині та інших сферах життя.

У рамках «Медового Спасу» також відбувся ІІ етнофестиваль відомої в Україні (минулоріч забавка навіть прикрашала головну ялинку держави) яворівської забавки, завдяки якому місцеві народні умільці відроджують і розвивають українські народні традиції з виготовлення забавок, а головне – формують зацікавленість до «Яворівської забавки», популяризують традиційні народні ігри, які є найкращими зразками народної творчості та способом залучення широкого кола населення до вивчення фольклору. Адже яворівська забавка має давню історію, яка починається ще у ХVІІІ столітті. Забавки прикрашають традиційним яворівським розписом, для якого використовували три кольори: зелений, червоний, синій, а на початку ХХ століття почали використовувати ще жовтий, як символ сонця, світла.

На завершення фестивалю учасникам свята була представлена цікава і розмаїта концертна програма, із залученням місцевих творчих колективів та виконавців. До речі, поки тривав фестиваль, волонтери та активісти збирали пожертви для лікування важко поранених в зоні АТО  яворівчан-військовослужбовців,  та мед, який пасічники щедро жертвували для захисників України. Подарунки на фронт будуть доставлені волонтером Петром Шотом, який разом з друзями з Народної самооборони Львівщини святкуватиме День Незалежності в зоні АТО.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *