ДОЛЮ ПОЛІГОНУ ТПВ У МИКОЛАЄВІ ВИРІШУВАТИМУТЬ ДЕПУТАТИ НА СПІЛЬНІЙ СЕСІЇ (відео)

Минулого тижня у малому залі Миколаївської РДА відбулося розширене засідання громадської ради, скликане на багаточисельні звернення громадськості щодо обговорення можливості створення спільного між міською і районною радами комунального підприємства, яке б займалося питаннями функціонування і життєдіяльності Миколаївського полігону ТПВ, в якому взяли участь представники громадськості, районної та Миколаївської міської влади, а також представник Львівської ОДА.

Під час зібрання голова Громадської ради – Володимир Леськів  наголосив на тому, що на сьогодні, після багатьох зустрічей в обласних структурах, результатом яких стали домовленості про фінансування проекту будівництва полігону ТПВ у Миколаєві, досягнення порозуміння із Миколаївською районною радою, яка зі свого боку постійно йде на співпрацю(вже виділено кошти – 60 тисяч на облаштування відеоспостереження та 1 млн на будівництво полігонуТПВ), на жаль, лише Миколаївська міська рада ігнорує старання активістів дати місту шанс отримати повноцінний полігон ТПВ, який би функціонував, не завдаючи шкоди довкіллю. Більше того, як зауважив головуючий, керівництво міської ради, намагається не просто ігнорувати усі звернення «сміттєвої» комісії, але й всіляко розповсюджує чутки про те, що комісія так нічого й не напрацювала у той час, як сам міський голови А. Щебель, який у найвідповідальніший для вирішення проблеми момент просто пішов у відпустку, і цим ізолювався від вирішення проблеми. «Саме тому я й скликав Вас, аби порадитися як діяти далі» – зауважив Володимир Леськів.

Далі був конструктив. На обговорення запропоновано два варіанти вирішення проблеми з будівництвом полігону ТПВ. Перший  – створення спільного комунального підприємства (района рада плюс міська рада), другий, – у разі бездіяльності у процесі Миколаївської міської ради, –  засновником комунального підприємства визначити районну раду. Причому, усе це потрібно робити не зволікаючи, адже кошти, які вже виділені на будівництво полігону ТПВ, треба негайно почати освоювати, в іншому випадку, як наголосив представник з Львівської ОДА, в кінці року вони будуть повернуті державі.

Тим часом секретар Миколаївської міської ради Василь Підлужний, який, власне, її й представляв, весь час намагався переконати присутніх, що гроші треба використати на впорядкування вже засипаної сміттям площі, яка, до того ж, ще й не належить місту. Простіше кажучи, закопати ці гроші в сміття і далі не мати полігону ТПВ. Як мотивацію він називав цілу купу причин, через які, на його думку, будівництво неможливе – у проект будівництва не внесено зміни, нема підрядника і таке інше. Однак, усе це були лише слова, які, до того ж, не мали підґрунтя. Адже, як повідомив Володимир Леськів, коригування проекту, практично завершене, а з підрядником взагалі проблем не буде, врешті – решт, – на сьогодні не розірвані угоди з діючим… Потрібно лише мати бажання домовитися. Але такого бажання очевидно нема, бо на сьогодні міська рада навіть не освоїла тих 60 тисяч гривень, які були виділені на облаштування відеонагляду та освітлення. Міській раді, бачте, на сміттєзвалищі їм інтернету бракує.

Взагалі, під час обговорення було багато емоцій, звинувачень і навіть екстрасенсорних передбачень, щодо розвитку подій, які на думку деяких місцевих «екстрасенсів» чекатимуть новостворене комунальне підприємство. Мовляв, активісти усе продумали (і  це при тому, що на їх адресу весь час звучали звинувачення у бездіяльності!) і вже навіть розподілили місця, хто контролюватиме його діяльність.

Тим не менше, вислухавши усі аргументи сторін, своє слово сказав і заступник голови Миколаївської районної ради Євген Дзюбайло. Він зауважив що, судячи з розмови представника міської ради, стає зрозумілим, що Миколаївська міська рада не особливо горить бажанням створювати нове комунальне підприємство, хоча це логічно у випадку, коли МКП ЖКУ на сьогодні має мільйонні борги перед різними структурами, відтак, якщо юридично таке можливо, і міська рада й далі блокуватиме вирішення сміттєвих проблем не лише у місті, але й районі, то районна рада розгляне можливість створення такого комунального підприємства, яке у перспективі буде власністю територіальної громади. Однак остаточне рішення буде прийняте під час спільної сесії депутатів Миколаївської районної і Миколаївської міської ради, яка найближчим часом має бути призначена.


Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *