… А ЗАКРИТИ СЕСІЮ – КВОРУМУ ТАКИ ЗАБРАКЛО

30-та чергова сесія Миколаївської міської ради була запланована ще 21 липня. Однак, ані у запланований термін, ані трохи згодом депутатське зібрання не відбулося. Чому? Міські чиновники нарікали на безвідповідальність депутатів. Депутати, які зазвичай сумлінно приходили на роботу, пояснили свою відсутність тим, що у порядок денний сесії знову не внесено питання про розгляд рішення громадських слухань, які відбулися ще у червні.

І ось, минулого вівторка, (цього дня  секретар Миколаївської міської ради Василь Підлужний черговий раз спробував скликати сесію) чиновники зітхнули з полегшенням – сесійний кворум є! Та ще й який кворум! Майже усі народні обранці із сумнозвісної групи «14» плюс 1 нарешті виявили бажання попрацювати.

Порядок денний, опублікований на офіційному сайті Миколаївської міської ради 11 липня, залишився майже незмінним тож, не гаючи часу,  аби не дай Бог депутати не порозбігалися, сесію розпочали.

Перші півдесятка питань проголосували одноголосно і майже без обговорень. Коли ж дійшла черга до проекту рішення «Про фінансування програми розвитку водопровідно – каналізаційного господарства м. Миколаєва на 2016-2020 роки», де йшлося про кошти на покриття різниці в тарифі на водопостачання та водовідведення, депутат Микола Оприск не стримав емоцій. Чоловік вважає (сам він, судячи із поданої декларації, доволі таки не бідний), що жителі Миколаєва повинні платити повну вартість наданих послуг і дотації з бюджету на покриття різниці в тарифі не варто давати. « Хіба ми не маємо куди потратити бюджетні кошти?» – запитував колег. А коли йому спробували заперечити, що, мовляв, люди умісті не такі вже й заможні, його відповідь просто шокувала, – «Он світло подорожчало і платять, і ніхто не вмер…»  Що тут сказати, – гарно «слуга народу» дбає про народ. І хоча, можливо, зауваженн про те, що керівництво “Миколаївводоканалу” мало би якось само дбати про функціонування власної господаки, адже не так давно запевняло, що підприємство рентабельне, та депутатові такі висловлювання не личать. Зрештою, інші депутати зважили на безгрошів`я виборців і кошти на покриття різниці в тарифах фодоканал таки отримав…

Далі був блок земельних питань. Спочатку голосування проходило спокійно. При хиткому кворумі «14» депутатів( в якийсь момент народна обраниця пані Ірина Держило покинула колег) було розглянуто два десятки проектів рішень. Та потім знову не обійшлося без неприємного моменту, – депутат Конечний проголосував «проти» «Надання Галущаку М.М дозволу на виготовлення проекту землеустрою…» на будівництво гаражу…

Втім, найбільша суперечка виникла, коли Василь Підлужний запропонував надати дозвіл на розташування торгового кіоску по вулиці Просвіти, який вже стоїть. (Ми про це писали).

Депутати були обурені таким зухвальством з боку підприємиці, яка не дочекавшись сесійного рішення почала встановлення МАФу. Власне, за таке самоуправство й поплатилася, бо дозвіл вона не отримала… Що, загалом, логічно.

Наостанок у порядку денному стояло питання «Про погодження дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення сміттєзвалища». Підлужний,  почав пояснювати депутатам, що рішення треба прийняти негайно, аби встигнути освоїти кошти, виділені із спецфонду на впорядкування сміттєзвалища, яке за межами повноважень міської ради… І що цікаво, секретар він навіть півсловом не обмовився про те, що перед сесією на засіданні президії громадської ради, за участю представників ОДА, РДА та Ради, голови «сміттєвих» комісій (при Миколаївській міській раді та Миколаївській районній раді) рекомендували потратити ці кошти на будівництво полігону ТПВ. Адже впорядкування (яке теж потрібне, але після будівництва) не вирішить проблем сміттєзвалища, оскільки поточне сміття й надалі не буде куди завозити. Та, очевидно, депутати й самі це зрозуміли і, очевидно, щоб не голосувати, один за одним почали «терміново» кудись бігти. Відтак, до розгляду резонансного питання так і не дійшло, бо не було кворуму. Саме з цієї причини сесію й не вдалося закрити. Домовилися зібратися через тиждень у п`ятницю….

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *