Андрій МЕЛЕШКО: АНАЛІЗУЮЧИ ПРОЙДЕНЕ…

Річниця Незалежності Держави, – це свято особливе для кожного українця. Закономірно, що готуючись до цієї події, ми оглядаємося у минуле, аналізуючи прожитий проміжок часу, аби зрозуміти  як жити далі, на що звернути більшу увагу, а на що не тратити часу. Міський голова Нового Роздолу Андрій Мелешко, який на головній посаді міста вже другий рік, також замислився… Адже робота чиновника його рангу вимагає рішучих дій, а не довгих роздумів і коли приходить час звітувати про ці дії, і звітувати є про що, – то, звісно, хочеться розповісти про усе, аби люди знали, що ти на своєму місці. Та з чого розпочати?

 – Пане Андрію, а давайте розпочнемо із самого початку. Адже коли Ви прийшли на посаду, мабуть було багато запитань? Треба було до дрібниць вивчити проблеми міста, вникнути в роботу, то, певно, перший рік роботи пішов саме на це?

– Справді, прийшовши на посаду, довелося вникати у суть справ, законодавство, порядок дій… Додаткових складнощів додавав той факт, що  зараз у державі помінялася схема роботи з документами. Саме тому виникла така думка, що, напевно, на підготовку документів треба буде створити окремий підрозділ, який мав би займатися документацією по тих чи інших об`єктах від початку і до завершення.

А тепер – по проектах, які вдалося реалізувати за період Вашої каденції.

– … Ну, за попередній рік, я вже десь перед громадою прозвітував, звіт був на сайті. Тому, якщо так коротко, то нам вдалося втілити в життя три мікропроекти… Але, насамперед, хочу звернути увагу на капітальний ремонт по проспекту Шевченка, 41, де був проблемний будинок, який 12 років не могли зробити. Ми прийшли, – не було жодних документів. Проект, договора – нічого не знайшли. Тому початок 16-го року пішов на їх виготовлення. Скажу чесно, – було не легко. Це було 5 квартир, 5 поверхів, і навіть у другому під`їзді було ще дві квартири. Нам треба було прийти в кожну квартиру, домовитися з людьми, що треба зробити. А люди – це окрема тема. У кожного свої забаганки, у кожного своє бачення що за то повинні відшкодувати, як їм то мають зробити. З цього приводу збиралося безліч нарад, безліч зустрічей, практично щотижня були на об`єкті, говорили, переконували. І нам вдалося усе зробити.

– Люди задоволені?

– До сьогоднішнього дня скарг не було. Ми зробили людям, які на це дали згоду, ремонти, поміняли склопакети, поставили вікна там, де їх не було, поробили усі відкоси, утеплили ззовні, армували… Тобто, – той проект завершили.

Ще був проект – перекриття лікарні. На жаль, там дофінансування затягнулося майже на рік. Але на сьогодні вже все профінансовано і питання закрите. Також перекривали музичну школу, міняли вікна. У бібліотеці повністю замінено вікна і перероблено систему опалення, у  Народному Домі – також заміна вікон…

– А, мікропроекти, я перепрошую, співфінансування було міста і держави?

– Так – це було 50 відсоткове співфінасування. Але різні проекти мали різну кількість коштів. Наприклад, нинішній «Лідер», зараз Гімназія імені Труша, мала десь 160 чи 167 тисяч (загальна сума) То фінансування йшло 50 на 50. Там вдалося поміняти 38 вікон. Щоправда, будинок по Шевченка 41, робився виключно за міський кошт. Це, дякуючи депутатському корпусу, який підтримав пропозицію, ми поставили це проблемне питання у пріоритет.

Отже, повертаючись до зробленого у 16 році, маємо тих три мікропроекти: Народний Дім, перша школа і бібліотека, ну, і частково, цього року ми врегулювали ситуацію зі сміттям.

Неякісне надання послуг нас турбувало вже певний період часу. Тому, я як тільки заступив на посаду, практично, місяць, через день бачив у себе керівника фірми, яка виграла тендер. У нього там були проблеми – і нема кому прийняти, і нема кому розгорнути, і тариф мав бути 13 гривень і не менше. Ситуацію ми врегулювали, поки що тариф не є такий кабальний. Хоча… бачимо загальну ситуацію у державі. Є проблеми й у нас у тому числі і в комуналці. Там важко втримати спеціалістів – зварників, слюсарів, водіїв на заробітну плату 4-5 тисяч гривень. Люди шукають де продати свою робочу силу дорожче і розраховуються, їдуть за кордон. Тому маємо велику проблему, як усе втримати на плаву. Тож, наразі, – готуємо документи на проведення конкурсу на управляючу компанію, сприяємо створенню ОСББ… З міського бюджету прийнята програма щодо співпраці з ОСББ щодо погашення там деяких кредитних коштів, які вони можуть брати, відсоткових ставок, сприяємо в облаштуванні  дитячих майданчиків. Взагалі,  на мою думку, ЖКУ з часом, можливо навіть втратить своє функціональне призначення, або перейде в іншу форму. Бо для того, щоб утримувати господарку міста треба мати оборотні кошти, які ЖКУ не може назбирати,  оскільки не встигає за підвищенням тарифів (електроенергія, тепло, зарплати), та іншими викликами суспільства. Заборгованість по податках, яка є, не дає змоги взяти кредити, щоб профінансувати це все нормально і то є проблема галузі у кожному місті. Тому це треба якось вирішувати на державному рівні.

А ще у 16 році  ми придбали сміттєву машину, яку передали на баланс РЖС. Шкода лише, що не маємо документів на сміттєвий полігон. А діюче сміттєзвалище у нас визначене як місце для тимчасового зберігання сміття. Так колись дозволялося законодавством, так міська рада прийняла.

– Про проблеми господарки можна говорити довго. Тому на проблемах комунальних зупинимося і перейдемо до теми обєднання. Останнім часом усі говорять, що Новий Розділ на порозі виборів. Як насправді?

– То добре, що усі говорять. Але, розумієте, багато чого не відповідає дійсності. Наразі ми пройшли довгий етап обговорень, прийняли усі проекти рішень, обговорили усі питання по сільських радах, провели громадські слухання у кожній громаді, склали відповідні протоколи, документи, все зібрали у повну базу і передали на юридичний висновок на обласну державну адміністрацію. Це був черговий крок… Тобто те, що треба пройти за процедурою. За три місяці (хоча повинні були за 10 днів) обласна адміністрація видала нам позитивний висновок про те, що документи усі складені правильно і ми можемо продовжувати у тому ж руслі. Далі, щоб продовжити нам треба було проекти рішень перетворити у відповідні рішення сесій для того, щоб потім здійснити черговий крок вже з цими рішеннями.

Наразі ми вже ухвалили рішення і тепер є ряд заходів, які треба здійснити на шляху до об`єднання – провести координаційну нараду, поспілкуватися з сільськими громадами. До речі, координаційна нарада, на якій були представники трьох сільських рад, які по перспективному плану йдуть до об`єднання, вже відбулася. Сільські голови висловили ряд зауважень щодо бачення того процесу у теперішній час. Вони наголосили, що ми згідні, ми рухаємося, ми обговорюємо з людьми, зі своїми депутатами, але чи це буде у такому швидкому темпі, як би всім хотілося, – не обіцяємо, оскільки люди трохи налякані риторикою, яка звучала тут на громадських слуханнях. Тобто, поясню, – були певні особи, які лякали, що от ви прийдете, там від вас заберуть землю, а потім ще подумають чи ви нам треба… Ну, і десь є ще ряд незакінчених питань по сільських радах, – одні доробляють генеральні плани, одні доробляють якісь там квартали забудови. І тому місяць – два, я бачу по їхніх думках, вони ще не готові.

– Ну, гаразд, – не готові. А якщо до кінця року ОТГ не утвориться, – як місто житиме? Напевно будуть проблеми з фінансуванням?

– Ми просто будемо жити так, як живемо зараз. Єдине, що не отримаємо коштів на соціальний розвиток об`єднаної громади. Це приблизно мільйон – два, які, на моє бачення, ми могли б спрямуватися саме в ті сільські громади, щоби покращити там інфраструктуру… Якісь дороги зробити, відремонтувати щось, збудувати.

А взагалі, якщо говорили про об`єднання загалом, то слід чекати не тільки позитив, але й багато негативу. Там, можливо, буде скорочення, скажімо, приєднання ФАПів, можливо десь виникне питання шкіл. І це треба буде вирішувати, бо виникне питання утримання тої будівлі школи чи ФАПу. А у нас, наразі, нема чіткої картини щоб, наприклад,  ми сказали  людям – от, ви заходите у цю модель і це ліквідовується, а це ви отримаєте додатково. Хоча, я думаю, що воно все одно йде до того. Можливо навіть на законодавчому рівні, чи постанова кабінету міністрів буде щоб примусово провести вибори…

Але життя покаже. Тому, аби не гадати як воно буде, давайте повернемось до зробленого у цьому році… А зроблено багато. Написано ряд проектів, щоправда, виграв тільки один і то у додатковому турі, по Народному Домі із заміни вікон на 400 тисяч (200 наших – 200 обласні кошти).  Депутатським корпусом було вишукано певні кошти, близько 190 тисяч на поточний ремонт дороги по Лесі Українки, 130 тисяч на поточний ремонт Чорновола, 198 тисяч – на Грушевського, доріжки з двох сторін з центру в  бік  гімназії  – 900 тисяч  (коштів стане десь до повороту на міськраду і до старого ресторану, заміна тротуарної плитки, з пониженням переходів щоб можна було плавно перейти з візочком), ще 90 тис на тротуарні доріжки на вул. Грушевського (плануємо біля міської ради облагородити площу), 173 тисячі на поточний ремонт по проспекту Шевченка, і , здається 1 мільйон 380 тисяч (цифру можна уточнити) на капітальний ремонт. Бо поточний ремонт є поточний, а якщо ремонтувати суцільними смугами – довговічніше. По проспекту Шевченка, по поточному ремонті було оголошено тендер, який виграла Жидачівська фірма, що запропонувала 787 тисяч на той об`єм робіт, на який ми планували 1 млн 173 тис. грн. Таким чином у нас виникли залишки коштів, які ми будемо використовувати також на дороги і я буду пропонувати на черговому виконкомі і сесії використати їх на ремонт дороги до нашого кладовища, бо дуже негарно, коли у людей біда, горе, їде машина, а тою труною трясе, люди перепинаються, ідучи у процесії – це не правильно. І друге, – буду пропонувати депутатам на затвердження, хоча би пройти суцільною смугою у напрямку від того, що провели капітальний ремонт від Довженка до Стуса. Там не потрібно ніяких вносити змін. Програма є,  кошти є, все є – тільки укласти угоду і зробити роботи.

У нас ще є проблемні дороги на Яворницького, частина Довженка, Сагайдачного, при в`їзді на Лесі Українки. На то усе також треба приблизно плюс – мінус 200 -300 тисяч. Та коштів, певно, цього року не вистачить. Тому плануємо ще замовити ці машини, що у народі називають «плювачками», щоб провести крапельний ямочний ремонт, де можливо, – навпроти елітного магазину до того місця, де проведений капітальний ремонт, зробимо ще деякі роботи.

Ото так відносно доріг. Тепер знаємо, що депутати у нас ще виділили кошти на проект реконструкції площі. Плануємо проводити роботи і там. Вже оголошено тендер на об`єм робіт загальною вартістю  9 мільйонів 300 тис грн.

– Пане Андрію, а це правда, що на площі  будуть встановлювати фонтан?

– Це неправда. Не фонтан. Це вихоплено з контексту. З 9 мільйонів 300 тисяч гривень, які мають бути виділені на реконструкцію площі Героїв Майдану, вихопили тисяч 50. А реконструкція площі Героїв Майдану передбачає облаштування тротуарів, заїздів для автомобілів біля торгового центру «Вопак» і навпроти щоб можна було під`їхати машиною, не заважаючи руху. Також планується забрати автобусну зупинку з центра міста щоб уникнути аварійних ситуацій. У першу чергу за 1,5 мільйона буде облаштовано зупинки біля «Вопака» і навпроти, з кишеньками для заїздів автобусів, облаштування  їх тротуарною плиткою, та заїзди для машин. Такі ж заїзди  – біля «Дитячого світу»  і «Простору». Сама площа має мати зовсім новий вигляд: бруківка, лавочки, деревця підсвітка, де можна погуляти.

Дякуючи тому, що укладена інвестиційна угода на інвестиційний внесок на розвиток інфраструктури міста, ви знаєте, що у нас зараз буде вже запускатися цех ливарного виробництва, деякі кошти поступають у міську раду, – то зможемо додатково реалізовувати ще деякі програми…

Зараз за кошти обласної ради іде встановлення двох спортивних майданчиків біля 3 і 4 школи. Також проводимо ремонт теплової мережі початкової школи. Знаєте, ми довго не могли знайти виконавця на цю роботу, бо там складна система. Звернулися до ТзОВ Енергія Новий Розділ і вони на субпідряді взялися за цю роботу. Взагалі, хочу сказати, що ця організація нам дуже допомагає. Коли б ми не звернулися, завжди є розуміння… Хоча і ми готові йти назустріч всім хто приносить позитив місту.

До речі, є ще позитив -почалася робота на кінотеатрі. Концепція розвитку подана. Це буде торгово-розважальний комплекс, Такий собі міні-ашан. Є новий власник і це приємно, бо кошти в міському бюджеті появилися,  дороги змогли підлатали.  Крім того власник окультурить частинку міста в центрі. Буде кінотеатр на 96 місць, центри відпочинку, дитячі кімнати, кафе  Наразі проводяться роботи із вивезення сміття, очищення приміщення.

Також почали робити обласну дорогу – ходорівську. Це тішить, бо розвантажаться внутрішні дороги. Вздовж тієї дороги треба буде ще вирізати тополі, бо дорога нищиться. Знаєте, мешканці часто нарікають що, мовляв, роблять доріжки., – а краще дорогу чи ще щось. Люди не розуміють, що кошти, які виділяють, приміром, на тротуарну доріжку – цільові і за них не можна придбати, скажімо, медичне обладнання чи щось інше, бо вони виділені саме на ту доріжку. Вказується навіть яка конкретно доріжка має ремонтуватися.

– До речі. раз ви вже згадали про медицину. маю запитання. У соцмережах новороздоляни б`ють на сполох, що через те, що бюджет прийнятий в мінусі, наприкінці року у медиків і освітян будуть проблеми з виплатами зарплат. Як насправді?

– Це в основному по медицині проблеми можуть виникнути. А все тому, що наш уряд посеред року приймає рішення про підвищення зарплат. Коли бюджет йде із залишком можна таке планувати. Але коли він прийнятий впритул, або ще й з мінусом, то регулювати нічим. Тим не менше є постанова, – обов`язкова до виконання… У нас дефіцит по медицині складав 5-8 мільйонів. Було проведено ряд заходів – кошти скоротилися. А тепер помінялася система формування оплати праці в органах самоврядування, в освіті. При цьому у законодавстві  хитро вказують «в межах фонду оплати праці». Як  їх не крути, а в межах фонду ніяк не виходить згідно постанови. Тому, на жаль, – зменшили преміювання. З області допомоги не обіцяють. Тож будемо викручуватися власними силами.

Взагалі, з медициною біда, бо система недосконала. Чомусь договори, які складаються між містом і населеними пунктами про обслуговування хворих переведені в площину договору між міським головою і райрадою.  У процесі звірки з`ясувалося, що за півроку ми обслужили майже на 3 мільйони мешканців з населених пунктів Миколаївського району.  Тобто за рік – це 6 мільйонів. А реально отримуємо 800 тисяч. От за що можна би було купити обладнання.

– Ну, і традиційно…Пане Андрію, до кінця року ще є трохи часу. Що у планах?

– Планів багато. Але я люблю говорити про те, що вже зроблено. Тим не менше, – найперше питання придбання техніки, бо прийде зима -спитає. Є дахи недороблені, проблеми з документацією по ліфтах. Словом,  – робочих питань вистачає.

– І ностанок, – що б у ці святкові дні хотіли б побажати жителям міста?

– Хочу побажати усім нам – єдності, любові і поваги один до одного і до своєї землі, а також щедрої долі  і віри у світле, щасливе майбутнє України. Нехай невичерпним буде джерело нашої віри і любові до України! Хай гордо майорить над нами наш синьо-жовтий стяг, а Господь Бог береже Україну та дарує  мир нашій землі і чисте блакитне небо над  головою для нас і усіх прийдешніх поколінь.

– Дякую за цікаву розмову.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *