Журналістське розслідування ОСЬ ВАМ І ВЕСЕЛІ КАРУСЕЛІ!

   Каруселі люблять усі! І дорослі і, особливо, малеча. Але у Миколаєві, хоч як би це дивно не звучало, та каруселі найбільше любить міська влада. Скажу навіть більше, -коли останній раз (перед Великоднем) до райцентру навідувався Луна парк, у міській раді так раділи цій події, що на радощах навіть забули прослідкувати чи його власники виконали свої фінансові зобов`язання перед містом. Йдеться про орендну плату за користування майданом, де, власне, й працювали каруселі, а також – за користування комунальними благами (водопостачання, водовідведення, вивезення і захоронення ТПВ, електоенергія) і т.д.

Але не буду забігати наперед. Тим більше, що моя історія про каруселі, насправді не надто весела, особливо, якщо припустити, що за веселощі миколаївської малечі, а вони, мушу зазначити, були не такі вже й дешеві (див фото цінник), миколаївчани заплатили двічі. Як таке може бути? А ось давайте поміркуємо.

Те, що міський бюджет наповнюється не добрим дядечком, а мешканцями міста, підприємцями, інвесторами – знають усі. А тепер уявіть таку ситуацію: до Миколаєва приїхав Луна парк. За згодою міської ради усі атрибути аукціону розмістили на майдані Незалежності і , згідно з Договором № 19, від 10 квітня 2017 року, який підприємець – власник аукціонів ФО-П Світлана Миколаївна Матвіїв заключила з міською радою, за експлуатацію земельної ділянки місто отримало 6 750 гривень.  Але це ще не все. Оскільки атракціони працювали у місті півмісяця, а персонал увесь цей час проживав поряд у вагончиках, то, логічно, що ФО-П – власниця атракціонів, на вимогу міської ради  мала заключити ще кілька угод, зокрема, на вивезення та утилізацію ТПВ (ну, справді, не повезли ж вони своє сміття з собою), на користування водою і водовідведенням (воду брали із міського будинку культури і, напевно,там же й користувалися вбиральнею) і, нарешті, на користування електромережами. І тут починається найцікавіше!

Оскільки усі кабелі, шланги і трубочки від механізмів луна парку вели прямісінько до міського будинку культури, і очевидно, керівництво міської ради, я  вже не кажу про директора цієї установи, добре знали, що  і за водопостачання та водовідведення, і за електроенергію в клубі оплата йде з міського бюджету, то вони мали б подбати, аби ФО-П – власниця аукціонів відшкодувала їх вартість. Відтак, – розслідуючи ситуацію, – я звернулася з інформаційним запитом до Миколаївської міської ради, з вимогою надати копії підтверджуючих документів про факт такого відшкодування. І що б ви думали…

У відповідь на інформаційний запит МКП ЖКУ повідомило, що договір про надання послуг із розміщення та захоронення ТПВ із ФОП С.М Матвіїв на суму 79.24 грн і справді був заключений, але цю суму, на момент надходження до Миколаївської міської ради  інформаційного запиту, – підприємцем  не сплачено, про що свідчать листи – претензії МКП ЖКУ до ФОП С.М Матвіїв від 06.06.2017 та 03.07.2017р.  Щоправда, після другого нагадування (від 03.07. 2017р.) проплата таки була здійснена. Видається, якби не наш запит, надісланий напередодні 02.07.2017р, то МКП ЖКУ про цей борг і не згадало б. Звісно, при мільйонних боргах підприємства 79 гривень не гроші.

З користуванням водою – усе складніше. МКП «Миколаївводоканал» на мій інформаційний запит відповіло одним реченням « …послуга з централізованого водопостачання та водовідведення Луна парку не надавалась» А ким надавалась? Палацом Культури? Та на якій підставі? І як обліковувалась? Адже сьогодні вода у Миколаєві задоволення – не здешевих. Власне, – те саме запитання виникає і щодо електропостачання, причому – до цілої міської ради: яким коштом крутилися каруселі, якщо у відповідь на інформаційний запит міська рада так і не надала документів, які б підтвердили законність користування підприємцем системою водопостачання та водовідведення, а також використання електроенергії з міського палацу культури..? Не надали, бо не мали, чи може не хотіли надати? Якщо не хотіли, то тут вже інша відповідальність. Тому – навряд …

Загалом, не важко здогадатися, що усі ці рахунки були сплачені з міського бюджету, який миколаївчани так дбайливо, копійка до копійки, наповнюють. От і виходить, що за веселощі своїх дітей жителі міста сплатили двічі. Думаю, цим фактом мали б зацікавитися відповідні структури, а ми подбаємо, аби вони дізналися. Адже бюджет, – це вам не декларація депутата))

Автор:

2 thoughts on “Журналістське розслідування ОСЬ ВАМ І ВЕСЕЛІ КАРУСЕЛІ!

  1. А конструкції позаду БКЦ, цікаво, без- світла-води-і т.д. ???

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *