СИНЮТКА ЗІБРАВ ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ ПОГОВОРИТИ ПРО «СМІТТЄВІ» ПРОБЛЕМИ

Наступного тижня має відбутись позачергова сесія Львівської обласної ради через гроші на сміття. Як відомо,  за рішенням Львівської міської ради Львівській ОДА для вивезення з обласного центру сміття виділено субвенцію у розмірі 150 млн грн на цей рік і ще 300 млн грн – на наступний…

 

І хоча «сміттєві» мільйони  ще на рахунках Львівської міської ради, голова Львівської ОДА Олег Синютка вже сьогодні переймається, як ці кошти освоюватимуться у районах. Адже на сьогодні вже є конкретні факти про те, що гроші просто розкрадалися. Саме для обговорення цього питання, а також, – ряду інших «сміттєвих» проблем Львівщини обласний очільник 6 липня зібрав громадських активістів області на серйозну розмову в якій, зокрема, взяли участь і активісти зі Штабу порятунку Миколаєва, і представники так званої «групи підтримки» міського голови Миколаєва.

Олег Синютка розпочав розмову із прохання до журналістів – не включати відео та фото камери, оскільки, на його думку, вони  перешкоджатимуть відвертій розмові. Далі, – була коротенька презентація плану вирішення сміттєвої проблеми у Львові, який включає в себе спершу екстренне очищення переповнених майданчиків, а згодом налагодження систематичного вивозу ТПВ з міста. І, нарешті, – перейшли до конкретних фактів, претензій, запитань і, звісно ж, відповідей.

У цій частині активісти та представники районних полігонів висловили низку зауважень щодо того, як не лише врегулювати питання зі сміттям, але й не допустити схожої ситуації у майбутньому. Також було багато нарікань на якість роботи комунальників, які навіть не дезинфікують майданчиків після прибирання, або ж, – на недобросовісних перевізників, які подекуди працюють без договорів та не оформляють дорожніх листків…

Проте, найголовніше, що хотіли представники громадськості Львівщини від представників влади це – чесність і порядність з боку влади у договірних стосунках. Зокрема, активіст із Сокаля розповів, що погодившись приймати львівське сміття йому особисто довелося переконувати людей, переконувати депутатів, аби прийняли відповідне рішення. А коли дійшло до заключення угоди – виявилося, що замість погоджених 400 гривень за тонну  у договорі появилася сума 300 гривень. Була домовленість зробити дорогу на полігон, – не зробили… «Вийшло так, що попередні пропозиції були погоджені, а коли прийшло до виконання – «Стільці є, а грошей нема…» – обурювався чоловік і на завершення порадив не дурити людей, «бо люди й так владі не вірять».

Приблизно у такому ж дусі про проблеми миколаївського сміттєзвалища розповідав і голова ініціативної групи з Миколаєва Володимир Леськів. Він зазначив, що миколаївське сміттєзвалище на сьогодні не у кращій ситуації ніж сумнозвісне грибовицьке.

«Наше сміттєзвалище розміщене у піщаному кар`єрі і скидати туди сміття без екрану. – це злочин проти місцевої екології. І найбільший жах у тому, що, починаючи з минулого року наша міська влада безконтрольно завозила сміття і захоронювала його прямо у пісок… Саме це й стало причиною народного збурення. А те що Вам подають інформацію, начебто це кілька активістів бунтують людей, бо скоро вибори, бо це політика – це просто смішно.» – зазначив наостанок Володимир Леськів.

І мушу зазначити, що цей виступ зачепив обласного очільника, бо, почувши, що на громадські слухання у Миколаєві прийшло понад 600 людей, він був вельми здивований  і навіть запропонував . = після наради поспілкуватися з активістами окремо. Судячи з цього, можна зробити висновок що припущення про те, що наші чиновники ( і міський голова А. Щебель і голова РДА Тарас Оприск) доносили в область не всю правду про ситуацію в Миколаєві, – таки мають підстави?

До речі, ще одна представниця з миколаївського району – редакторка міської газети «Миколаївські вісті» Ірина Телька, начебто турбуючись про долю миколаївського сміттєзвалища, також задала Синютці кілька запитань, зокрема, згадала й про Приписи екологів, які треба виконати, аби сміттєзвалище не закрили…

І хоча її запитання загалом були слушні, мене особисто зачепив не їх зміст, а манера їх подачі, – в стилі Андрія Щебеля. Тобто, – не почути відповідь, а повісити проблему  на когось. У зазначеному випадку на очільника області. Адже запитання чітко прозвучало «чи встигнете ви (область) впорядкувати полігон відповідно до вимог екологів?» (щоб його не закрили). Так і хотілося запитати редакторку, а чого ви не ставите ці запитання міському голові Миколаєва? Адже це, начебто, його компетенція… На баланс області миколаївське сміттєзвалище ще ніхто не передавав…

Втім, як виявилося згодом, запитання з підтекстом – це ще дрібниці. Вершиною зухвальства цієї особи стала її поведінка, коли активісти після наради пішли на узгоджену розмову до Синютки. Жіночка, навіть не запитавши у представників групи дозволу чи можна бути присутньою під час зустрічі, нахабно всілася в кабінеті, де мала відбутися відверта розмова, і на жодні вимоги  дозволити поспілкуватися без “зайвих вух”, які, до того ж, не чують правди, – не реагувала. Відтак, аби не загострювати ситуацію, Олег Синютка запропонував активістам зустрітися в інший день….

Повертаючись до наради, мабуть варто наголосити ще на тому, що очільник області покладає велику надію на участь громадських активістів у контролі за розподілом коштів, які Львів найближчим часом має передати області для врегулювання проблеми із ТПВ. Адже, на жаль, на сьогодні, як зауважив Олег Синютка, дуже часто саме від громадських активістів до нього надходить найбільше правдивої інформації про ситуацію з вивезенням сміття.

About Author:

Leave A Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *