СИНЮТКА СКАЗАВ МИКОЛАЇВЧАНАМ ТВЕРДЕ «ТАК»

Минулого тижня під час зустрічі з очільником ОДА Олегом Синюткою миколаївські активісти, після розмови про проблеми з будівництвом карти на миколаївському полігоні ТПВ, запитали  – чи може він гарантувати, що допоможе у їх вирішенні. Тоді пан Олег утримався від обіцянок. Мовляв, ситуацію треба вивчити, порадитися. Сьогодні ж голова ОДА розпочав розмову із твердого «Так».

Зокрема він зазначив: «…Я вже можу чітко сказати – так, я зможу допомогти вам вирішити проблему. Сьогодні Кабмін затвердив 50 мільйонів із резервного фонду на впорядкування полігонів Львівщини. З них Миколаїв може претендувати на серйозну суму ( ви маєте визначитися яку) і мусимо порадитися на що будуть потрачені ці кошти. Крім того, Львівська міська рада також виділила області 150 мільйонів… »

Далі голова ОДА зауважив, що крім цього миколаївчанам вже потрібно визначитися із підрядником, який би погодився освоїти ці кошти, а головне, – який би хотів не просто «нажити грошей, а таки зробив те, що потрібно за проектом».

У свою чергу громадські активісти проінформували про те, що їм вдалося зробити на шляху до поставленої мети. «Районна рада вже задекларувала намір створення окремого комунального підприємства, яке відповідатиме за полігон ТПВ, – повідомив Володимир Паньків ( депутат райради, голова «сміттєвої» комісії при районній раді.- Крім того, районна рада прийняла рішення про проведення спільної сесії з Миколаївською міською радою. Щоправда, – зазначив далі депутат, – оскільки міська рада у плані вирішення проблеми нічого не робить, є побоювання, що ініціатива району саботуватиметься і це сьогодні основна проблема».

До речі, щодо саботажу, то Олег Синютка й сам мав нагоду переконатися у цьому. Мова йде про 1 мільйон 700 тисяч гривень, які були виділені Миколаєву на покупку сміттєвоза. За рекомендацією тимчасової депутатської комісії пропонувалося перевести ці кошти на будівництво карти  і Миколаївська міська рада мала звернутися в обласну раду, аби змінити їх цільове призначення. Але… Як повідомив обласний очільник, – на жаль, на сьогоднішній сесії обласної ради це питання не розглядалося, бо Миколаївська міська рада не знайшла можливості вчасно привезти цей лист. «Лист, який  був надісланий «Укрпоштою» рада лише сьогодні отримала. Тому, – його розглянуть аж на наступній сесії», – повідомив Олег Синютка.

Поговорили учасники зустрічі і про поточні сміттєві проблеми. Наприклад, активісти повідомили про те, що у кар`єр підприємства «ОНУР», що на території Тростянецької ОТГ, напередодні одним із львівських перевізників ( за інформацією очевидців – фірма “Грінера”) було несанкціоновано завезено сміття. І цей факт дуже хвилює активістів. Адже так само можуть завозити сміття і на миколаївське сміттєзвалище, оскільки договір із сумнозвісним “Екотехом”, де засновником є та ж “Грінера”, – не розірваний. Тому вони запропонували  наприкінці кожного робочого дня опечатувати ворота на сміттєзвалище і, в разі порушення пломб на замках, залучати правоохоронців та виставляти претензії МКП ЖКУ, яке на сьогодні є відповідальним за цей об`єкт. Пропозиція сподобалася пану Олегу і він пообіцяв поговорити про це з керівництвом правоохоронців, аби ті взяли це на контроль.

Завершилася робоча зустріч коротким обміном інформацією про інші проблеми Миколаївщини. А загалом,  незважаючи на кілька негативних моментів ( які, в основному стосувалися співпраці з міською владою Миколаєва), результатом зустрічі активісти залишилися задоволені. Адже появилася цілком реальна можливість вирішити проблему миколаївського сміттєзвалища. Ось лише прикро, що міська влада до цього ніяк не причетна і це ще раз доводитиь – така влада миколаївчанам не потрібна.

 

About Author:

Leave A Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *