ПРОТЕСТУВАЛИ ПРОТИ ЗАКРИТТЯ ШКОЛИ (відео)

Сьогодні 11 липня, жителі села Криниця, що у Миколаївському районі, вийшли на мирну акцію протесту проти закриття місцевої школи. Зокрема, люди блокували дорогу Трускавець – Пісочна.

Акція протесту, у якій взяли участь близько сорока криничан, розпочалася о 13 годині 30 хвилин і тривала дві з половиною години. Блокування руху транспорту, як розповіли учасники акції, не було кардинальним. Тобто, – люди 10 хвилин ходили через дорогу безперервним потоком, а пізніше – пропускали транспорт. За деякий час блокування знову відновлювалося.

Сказати про те, що протест селян для районної влади став несподіванкою, – було б неправдою. Адже ще на позачерговій сесії, яка на вимогу депутатів щодо призупинення дії  раніше прийнятого рішення Миколаївської районної ради про функціонування опорних шкіл та їх філій відбулася 27 червня, криничани попепереджали, що свою школу вони відстоюватимуть до кінця. Адже, як розповідали батьки школярів, хоча вона дуже стара і маленька, проте, вони спокійні за дітей, бо вони навчаються поряд з домівкою. Якщо ж школу зроблять філією то, на їх думку, це призведе до поступового закриття школи і діти будуть змушені ходити на навчання у сусідні села -Більче чи Рудники і нема гарантії, що там вони будуть під наглядом і в безпеці. До того ж, долаючи чималенький шлях до місця навчання, наймолодші школярики дуже втомлюються. «То про яке навчання думають ці малюки?» – риторично запитувала у районного керівництва депутат районної ради, мешканка Криниці Оксана Вдовичин, яка на згаданій сесії дуже наполегливо просила колег проголосувати  за Криницьку школу, як самостійну установу. Та – не судилося. Оскільки  у профільній комісії обговорювався проект рішення без Криницької школи, то й  проголосували за нього, а криничанам пообіцяли вивчити питання на комісії і повернутися до нього на черговій сесії у липні…

Сьогодні відбулася сесія районної ради і, судячи з того, що криничани вийшли на акцію протесту, – питання Криницької школи не вирішилося.Тобто рішення про формування Більченського НВК опорним і перетворення Криницької ЗОШ на філію, не скасували.

(фото із соцмереж)

About Author:

Leave A Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *