ГЕРОЇ ВІДХОДЯТЬ У ВІЧНІСТЬ

У селищі Краковець Яворівського району під час урочистостей з нагоди відзначення 110-ї річниці від дня народження Головнокомандувача Української Повстанської Армії генерал – хорунжого, Героя України Романа Шухевича, яке ми відзначаємо 30 червня, помер голова Яворівського братства ОУН – УПА – Петро Вушко.

Під час патріотичної промови біля пам’ятника Роману Шухевичу, перед численною громадою, ветеран знепритомнів  і, після безрезультатних намагань медиків надати першу допомогу, не приходячи до тями, на 91-му році життя його серце перестало битися.

Медики, швидкої медичної допомоги, які приїхали через 24 хвилини, лише констатували смерть.

Петро Вушко народився 18 червня 1926 року у селі  Кобильниця Волоська колишнього Яворівського повіту(тепер Польща) у патріотичній родині, відтак, отримав і відповідне виховання. Під час німецької окупації Петро Вушко навчався в українській державній торгівельній школі в Яворові. А в 1944 році став членом ОУН із псевдо «Орлик». Після затримання та слідства Петро Вушко був засуджений військовим трибуналом до смертної кари, яку замінили на 25 років концтаборів і 5 років позбавлення громадянських прав.

У мирний час Петро Вушко не припинив активну  громадські діяльність. Очолюв Яворівське районне братство ОУН – УПА та Яворівську районну спілку політв’язнів, член ради обласного відділення ветеранів, член комісії з питань поновлення прав реабілітованих Яворівської районної ради.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *