ВЕРИН – У ФІНАЛЬНІЙ ДВАДЦЯТЦІ «НЕЙМОВІРНИХ СІЛ УКРАЇНИ»

Верин – одне із двох сіл Львівщини (друге – Підкамінь), які увійшли у фінальну двадцятку II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України», що стартував 16 липня. Відтак ці села змагатимуться за першість із 18 опонентами, які були відібрані із трьохсот, заявлених на участь у конкурсі.

Як повідомляють організатори конкурсу, – до 16 серпня проголосувати за улюблене село можна кожному на сайті AgroPortal.ua. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член експертної ради виставить оцінки селам-конкурсантам А з 16 по 23 серпня редакція AgroPortal.ua зведе воєдино всі оцінки та 24 серпня на сайті AgroPortal.ua буде оголошено переможців, дату і місце нагородження.

До речі, загальний призовий фонд становить 150 тис. Грн, які будуть розподілені між переможцями змагань. Села отримають сертифікат на певну суму, з подальшою закупівлею організаторами необхідного інвентаря.

Також переможець конкурсу отримає унікальну можливість відвідати восени Німеччину з метою обміну досвідом щодо розвитку державного управління та коопераційного самоврядування.

ДОВІДКА: Верин — село в Україні, в Миколаївському районі Львівської області. Населення становить 1680 осіб. Найдавніша письмова згадка про село датується 1469 роком. У ній йдеться про те, що Верин разом з іншими селами Дроговизького староства через борг передане королем шляхтичеві Тарлу.

Пам’ятки: дзвіниця церкви святого Архістратига Михаїла (XVIII ст.) — пам’ятка архітектури місцевого значення, охоронний номер — 2330-М; пам’ятник на честь скасування панщини — пам’ятка історії місцевого значення, охоронний номер — 1601; Веринь — археологічна пам’ятка, група давніх, переважно багатошарових стоянок;біля села розташований ландшафтний заказник «Стариці Дністра»;віковий дуб — ботанічна пам’ятка природи. У 2010 році Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області з ініціативи Мінприроди провело конкурс «Національне дерево України» й з 18 заявок обрало віковий дуб села Верин найстарішим деревом на Львівщині. Заповідний дуб, що росте біля місцевої церкви, має обхват 8 метрів, висоту — 12 м. А його вік становить 1000 років.

About Author:

Leave A Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *