БИТВА ЗА КРИНИЦЬКУ ШКОЛУ ТРИВАЄ

Минулої п`ятниці депутати Криницької сільської ради прийняли рішення, яким наполегливо рекомендували Миколаївській районній раді «припинити порушення режиму законності…» і «негайно відмінити рішення №185 від 25травня 2017р», яким, власне, й було задекларовано процес реорганізації Криницької школи, як окремої юридичної особи.

Мушу зауважити, що спілкуючись з жителями  Криниці, зрозуміла, що люди налаштовані рішуче і не збираються сидіти, склавши руки, поки влада втілює в життя плани про освіту у так званих опорних школах діяльність яких ще навіть не підкріплена Законом « Про освіту». Адже, на їх думку, завдяки цій псевдо реформі їхнє село може залишитися без навчального закладу.

Такої версії притримується і Депутат Миколаївської районної ради, жителька села Криниця – Оксана Вдовичин. Причому свою, так би мовити, версію панна Оксана підкріплює вагомими фактами. «По – перше, – зазначає депутатка, – на сьогоднішній день на офіційному сайті мінюсту Криницька школа перебуває у стані ліквідації. І я б зрозуміла цей статус, якби Більченський НВК, філією якої власне Криницька школа мала стати, вже набув статусу опорної школи. Але цього нема. Тому напрошується логічний висновок, що школу просто закриють і 1 вересня нас просто поставлять перед фактом, що діти мусять доїжджати на науку у сусіднє село. По – друге, вивчаючи документи на підставі яких було прийняте рішення про створення опорної школи у Більче. – зіштовхнулася із рядом цікавих нюансів, які дуже попахують аферою. Але ці подробиці ми залишимо юристам. На сьогодні ж основне завдання – зупинити цю псевдо реформу і на сесію Криницької сільської ради, яка відбулася минулої п`ятниці, я ще напередодні внесла пропозицію сесійно прийняти рішення  яким рекомендувати районним депутатам відмінити рішення №185 від 25травня 2017р. Я розумію, що це рішення десь навіть популістське, але, принаймні це буде ще одним кроком на шляху до поставленої мети – зберегти у селі школу.» – пояснює моя співрозмовниця.

На жаль, сільська голова пані Ганна Левенець  чомусь не вважала за потрібне повертатися до теми школи, і при формуванні порядку денного пропозицію районної депутатки не врахувала. Щоправда, –  Оксана Вдовичин також не здавалася. Вона таки настояла на внесенні у порядок денний цього питання, мотивуючи свою наполегливість тим, що цього хочуть криничани, а згодом переконала депутатів ще й проголосувати за нього.

Далі сільські народні обранці перейшли до бюджетних питань. І саме  під час їх обговорення я зрозуміла вислів одного з депутатів про  роботу ради перед початком сесії, коли серед  представників депутатського корпусу виникла суперечка про те, чи варто включати питання школи у порядок денний чи ні, який звучав наступним чином – «зверху» сказали, що треба, то що ми можемо зробити…».  Виходить, – сільські обранці не завжди розуміють, що реальна влада тут вони і ніякі вказівки «зверху» їм не можуть бути указом. В іншому випадку – навіщо така демократичність?

 

Автор:

2 thoughts on “БИТВА ЗА КРИНИЦЬКУ ШКОЛУ ТРИВАЄ

  1. Слідкую за новинами про закриття школи в селі Криниця і кожного разу все більше і більше дивуюсь тому, яких долбоябів ми обрали до районної ради

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *