У СТРАДЧ НА ПОКУТУ…

26 червня відбудеться вже традиційна Всеукраїнська проща до села Ямельня, де мученицькою смертю загинули блаженні – отець Микола Конрад і дяк Володимир Прийма. Власне, –  проща буде присвячена пам’яті страдецьких блаженних та Дню мирянина.

За інформацією організаторів Всеукраїнської прощі, після збору прочан о 8:30 в селі Ямельня розпочнеться молебень до блаженних – отця Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми. Далі, – о 10:00, прочани пішою ходою вирушать до Страдчу, де під святою Страдецькою горою о 11:00 буде відслужено Архиєрейську святу літургію.

У програмі цієї духовної події також відбудуться присяга «Відречення від алкоголю» та молитва на освячення всякої речі, а також – хресна дорога.

До речі, за часів Київської Русі, як свідчать історичні джерела, у Страдчі був другий після Києво-Печерської лаври підземний монастир в Україні, який  розмістився на високій горі, на лівому березі річки Верещиці. У Галицько-Волинському літописі від 1242 р. Він згадується під назвою «Печера Домажирова». До нашого часу збереглися лише легенди про монастир та знищення ченців монголо-татарами. Це трапилося у 1243 році, коли орда спалила село і в печерах потруїла димом близько тисячі людей із довколишніх сіл. Жителі Яворівщини переповідають згадки своїх пращурів про те, що крики людей, яких орда труїла в горі, досяг неба і над цим місцем з’явилася Мати Божа.

У 1939 році цю печеру освятили як церкву Матері Божої Нерушимої Стіни. У кінці печер є стіна, де по каменю стікають краплі води. Кажуть, – що то сльози Богородиці, яка оплакує людей, що загинули тут мученицькою смертю.

У 1795 році в Страдчі збудували кам’яну церкву Успіння Богородиці, її реконструювали у 1927 р. Там зберігалася чудотворна ікона Матері Божої Страдецької, яка зникла під час ІІ Світової війни..

У 1936 році отець Микола Вояковський запровадив на Страдецькій горі хресну дорогу. Папа Пій XI благословив цю духовну будову грамотою i надав їй статус Єрусалимської. Це означало, що участь у Страдецькій хресній дорозі прирівнюється до проходження в Єрусалимському хресному ході, яким колись проходив Христос.

У радянські часи хресну дорогу знищили. Однак у 90-ті роки, її відновили. Трохи згодом місцева громада поставила нові скульптурні зображення станцій хресної дороги. Вважаюється, що, пройшовши Страдецьку хресну дорогу можна відпокутувати  гріхи роду.

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *