ШТАБ ПОРЯТУНКУ МИКОЛАЄВА ПОЧИНАЄ ДІЯТИ (відео)

Понад півтори сотні небайдужих громадян Миколаєва вчора зібралися на майдані Незалежності на заклик ініціативної групи для створення штабу порятунку Миколаєва від екологічної катастрофи, яка загрожує місту через злочинне рішення 14 депутатів Миколаївської міської ради щодо прийому львівського сміття.
Під час цього, так би мовити, установчого зібрання було обговорено ситуацію щодо заяви львівської влади про те, що вона до 5 липня очистить місто від непотребу і участь миколаївського мера у цій ситуації, а потім прозвучали пропозиції  по – перше, розпочати збір підписів для реєстрації процедури розпуску ради, по – друге, – проконтролювати скільки сміття завозитиметься зі Львова ( взагалі мер обіцяв, що сміття повезуть лише після будівництва карти) і на підставі зібраної інформації діяти далі, а також домовилися про громадські збори, які відбулися вже сьогодні, о 11 годині ранку.

Обравши головуючого на зборах, секретаря та лічильну комісію, учасники зборів проголосували за те, аби звернутися до міського голови Миколаєва А. Щебеля з вимогою провести громадські слухання та позачергову сесію Миколаївської міської ради у вівторок 27 червня о 17 годині в міському палаці культури з тим, аби ще раз висловити позицію місцевої громади щодо прийому львівського сміття та поставити депутатам вимогу відмінити ганебне рішення, яким депутати дозволили його завіз.

Після зборів група активістів навідалася на сміттєзвалище, де було зафіксовано прибуття п`яти переповнених сміттєвозів. Усе це зафіксували і представники правоохоронних органів, які прибули на виклик активістів. Відтак, машини з непотребом, під тиском громадськості, яка з`їхалася  для підтримки активістів, поїхали з території сміттєзвалища. І щойно це сталося, до людей приїхав міський голова А . Щебель із представником Львівської ОДА, який, до речі, завив присутнім, що  Миколаїв мусить приймати по 40 тонн сміття в день протягом 20-ти днів, інакше – Щебелю загрожує кримінальна відповідальність за невиконання розпорядження комісії ОДА (хоча конкретно за відповідальність, як розповідає у своєму пості  у фейсбуці активіст Петро Скірчук, не зміг пояснити ніхто). Також він зазначив, що миколаївське сміттєзвалище “виглядає краще за багато інших”, тому, знову ж таки, Миколаїв може приймати львівське сміття і хоче, бо так проголосували більшість депутатів та мер.

Щодо мера, то він спочатку він намагався виправдатися та спихав відповідальність за описану вище ситуацію на обласну комісію, мовляв, питайте у них, чому привезли сміття. Але люди, які вже ситі його брехнею, не слухали та вимагали, щоб він “був мужиком” і склав повноваження…

До слова, за суботу на сміттєзвалище загалом прибуло вісім автівок  з львівськими відходами.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *