Сесія: ПОВІСТКИ, ЗВИНУВАЧЕННЯ І… ЗЕМЕЛЬКА ДЛЯ ДЕПУТАТІВ

На сесіях Миколаївської міської ради завжди чекаю несподіванок. Адже, погодьтеся, якщо мер вміє дивувати непередбачуваністю у діях (взяти хоча б підписання меморандуму на прийом львівського сміття, чи – угоду про «співпрацю з інвестором»), то деякі депутати – теж не промах. Гідно присікають таку «самодіяльність» міського голови, відтак, – сумно на сесіях не буває.  Не стала винятковою і остання 27 сесія, яка відбулася  9 червня. Причому, несподіванки розпочалися відразу після її відкриття.

Спочатку на депутатське зібрання завітав сам районний військовий комісар М. Романович, який сказавши пару слів про військову службу за контрактом та призов офіцерів запасу, «урочисто» вручив одну повістку депутату міської ради Михайлові Галущаку, а іншу – уповноважив міського голову передати депутатові Андрію Баранецькому. Звичайно, – процедуру вручення повісток одним із найактивніших опонентів міського голови у питанні львівського сміття, можна би було вважати випадковістю… Якби не одне «але»… І один, і другий «призовник» розповіли, що ніколи не ховалися від військкомату.  Навпаки, – як зауважив Михайло Галущак, минулого тижня на виклик  він прийшов до воєнкома, заніс свої довідки про перебування в зоні АТО у 2015 році, копію учасника бойових дій, став на облік…  Тож у такому публічному шоу із врученням повісток не було потреби. Відтак, майже усі хто за цим спостерігав, висловили припущення, що без втручання «третьої» сили у цій справі не обійшлося.

Наступним «шоком» для непокірних депутатів, стало зачитання міським головою чи то листа . чи то подання з прокуратури про те, що, мовляв, деякі з них (прізвища не називатиму, оскільки листа не бачила, а словам мера не віру) не задекларували свої доходи і прокуратура попередила їх про відповідальність, а при  нагоді дає їм шанс це зробити. Скажу відверто, цей момент викликав відразу кілька емоцій… І перша – а що прокуратура, яка зазвичай, «не має повноважень», аби відреагувати на реальні правопорушення, має до декларацій? Не захищаю депутатів, бо раз закон зобов`язав їх декларувати доходи, то так і повинно бути, але на місці прокурорів я б зайнялася деклараціями тих, хто, як мовиться,  живуть на одну зарплату. Наприклад, – міський голова Миколаєа Андрій Щебель. Адже судячи з його е-декларації, – бідує неборака. Хоча, насправді, видається не всі доходи зазначені у його фінансовому звіті. Приміром, – куди поділося зароблене у закордонних музичних круїзах чи на корпоративні у Коломиї на закладенні каменю заводу Леоні? Чи, може, хтось повірить у його безкорисливість? Або ж поцікавляться служителі закону у депутатки міської ради пані Максимович, яким чином вона за останні три роки отримала 5 земельних ділянок?

До речі, про ділянки… На зазначеному сесійному зібранні під час розгляду земельних питань двічі прозвучали прізвища депутатів міської ради. Спочатку колеги дозволили приватизувати земельну ділянку під садівництво депутатці Ліді Буфан, а потім і депутатові Мирославу Конечному щось вділили на підприємництво. А ще кажуть, що нема у місті вільної землі. Це для АТОшників її нема! Ну, або є… у місці, де «чорти надобраніч кажуть». Це я про територію, яка впритул межує із КБК і якою міський голова дуже зручно маніпулює у переговорах із керівництвом заводу.

Річ у тому, що підприємство звернулося у Миколаївську міську раду за гірничим відводом. Але депутати вирішили відмовити підприємству, оскільки (цитую) «санітарно-захисна зона проектованого гірничого відводу частково накладатиметься на територію, запроектовану в Генеральному плані м.Миколаєва під розташування кварталу індивідуальної садибної забудови» (для учасників АТО). Простіше кажучи, АТОшникам хочуть дати ділянки поблизу кар`єру!

Взагалі на цьому зібранні було багато моментів, які викликали щонайменше подив. Наприклад, коли голова «сміттєвої» комісії Володимир Леськів запропонував депутатам проголосувати за виключення з порядку денного розподіл 1 мільйона 700 тис. грн., запланованого на придбання спец автомобіля для збирання та вивезення ТПВ для Миколаєва, аби, можливо, використати ці кошти на придбання трактора, який теж дуже необхідний для впорядкування сміттєзвалища, міський голова дуже категорично заявив, що не підпише таке рішення! Тож, коли настав момент голосування, народні обранці, чемно «врахували» заяву міського очільника і… не проголосували. Натомість, дружно «махали» руками, коли йшлося про фінансування дріб`язкових, але не дуже обов`язкових  витрат. Також депутати не підтримали пропозицію – погодити оренду КП «Редакція газети «Миколаївські вісті» після звіту редактора. Так само не набрали підтримки кілька звернень депутатів… Це, звісно, обурювало тих, хто більш-менш аналізував цифри і факти, тож як результат, на кінець сесії у залі залишилося 14 депутатів і коли одна із представниць «слуг народу» захотіла покинути сесію ще до моменту її закриття, постало питання. – чи сесію взагалі вдасться закрити…

До речі, у «різному» присутніх у залі також чекала несподіванка. Мер майже урочисто оголосив, що до міської ради звернулася робоча група з Дроговизької сільської ради щодо об`єднання у Миколаївську ОТГ.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *