РАЙОННІ ДЕПУТАТИ РЕКОМЕНДУВАЛИ КОНТРОЛЮВАТИ НЕСАНКЦІОНОВАНИЙ ВИКИД ТПВ

Проблему впорядкування миколаївського сміттєзвалища не припиняють вивчати і шукати шляхи її вирішення представники відразу двох тимчасових комісій, створених при Миколаївській міській раді та Миколаївській районній раді і на сьогодні ними, як повідомив голова комісії при Миколаївській міській раді Володимир Леськів, вже напрацьовані проміжні висновки за цією темою та накреслені ряд пропозицій для влади, які надіслані миколаївському міському голові А. Щебелю.

Тим часом вчора, 15 червня, у малому залі районної ради відбулося чергове засідання тимчасової депутатської комісії Миколаївської районної ради на якому депутати затвердили звіт про виявлення стихійних сміттєзвалищ у Миколаївському районі. У ньому, зокрема, йдеться про наступне…

У Миколаївському районі є одне санкціоноване сміттєзвалище у місті Миколаєві та одне закрите стихійне сміттєзвалище на території Крупської сільської ради.

Про  несанкціоноване захоронення ТПВ на території Тростянецької ОТГ свого часу було повідомлено у ЗМІ. Відтак члени комісії оглянули зазначену ділянку, яка, до речі, перебуває у оренді фірми ОНУР  і яка, у свою чергу здійснює там видобування піску, але  насипів сміття не виявили. Вдалося з`ясувати, що ця земельна ділянка перебуває у стані рекультивації, однак, захоронення сміття на ній не проводиться. Щоправда, на дні ділянки, що рекультивовується було виявлено поліетиленові пакети з невеликою кількістю сміття.

На території Крупської сільської ради, де у 2017 році, відповідно до рішення Львівської обласної ради  передбачено реалізацію проекту рекультивації, на суму 1 млн. грн, було виявлено стихійне скидання різнотипних ТПВ та місця спалення ТПВ.

Стихійний смітник було виявлено і на території Дроговизької сільської ради, у відпрацьованій частині каменеломні біля Стрийської траси у яру. Тип сміття – ПЕТ-пляшки, значна частина з яких спалена, та органічні відходи.
Ще один стихійний смітник на борті кар’єру, дорогою до села Верин, виявлено на території Миколаївської міської ради. Склад сміття – різнотипні відходи ТПВ, будівельні матеріали.

Зібрана інформація, як повідомив голова комісії Володимир Паньків, була проаналізована, опрацьована та викладена у проміжний висновок, яким депутати насамперед рекомендують владі розпочати роботу із сільськими радами щодо заключення договорів із відповідними організаціями на ліквідацію виявлених стихійних сміттєзвалищ. Також, – провести роз’яснення серед населення щодо неприпустимості скидання сміття у невідведені для цього місця і при цьому ввести контролю за несанкціонованим викидом ТПВ. Крім того, – порадили проводити роботу з населенням щодо первинного роздільного сортування сміття.

Зазначені рекомендації будуть розглянуті на сесії Миколаївської районної ради.
 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *