НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ МИКОЛАЇВЧАНИ ДОВЕЛИ ВЛАДІ, ЩО ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ В УКРАЇНІ – Є НАРОД!

…Не допомогли ані заяви у замовних ЗМІ, ані неодноразові «надзвичайні» комісії, ані виправдання на камеру, ані навіть залякування активістів … Громадськість Миколаєва вже сита брехнею міського голови Андрія Щебеля і на останніх (вже третіх) громадських слуханнях щодо прийому на міському сміттєзвалищі львівського сміття, які відбулися напередодні Дня Конституції України, після чергової брехні мера, висловила недовіру та розпочала процедуру його відкликання з посади.

Крім того, на цьому велелюдному народному зібранні, у якому, до речі, взяли участь понад 600 осіб (зареєструвалися 614), жителі Миколаєва ініціювали звернення до Верховної Ради України щодо розпуску Миколаївської міської ради, оскільки було порушено конституційні права громади.( стаття 78 ) Закону України про місцеве самоврядування визначає виключний перелік випадків, коли повноваження ради можуть бути припинені. Це: 1. Рада приймає рішення з порушенням законодавства та ігнорує вимоги компетентних органів їх усунути. 2. Якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання.3. Коли впроваджуються військово-цивільні адміністрації. А оскільки, офіційно війни у нас нема, то 1 і 2 пунктів достатньо, аби розпустити раду.

Нагадаю, що цим громадським слуханням передували збори громадськості, двічі організовані активістами Штабу порятунку Миколаєва від екологічної катастрофи на яких учасники прийняли рішення зобов`язати міського голову Миколаєва провести вищезазначені громадські слухання. Але, як цього й слід було очікувати, мер  в черговий раз  проігнорував вимогу представників міської громади. Відтак, аби громадські слухання мали юридичну силу дев`ять депутатів ( 1/3 від депутатського складу, як це передбачено законом «Про місцеве самоврядування») подали у Миколаївську міську раду відповідне звернення і слухання відбулися.

Цікаво, що на  зібрання громади, яке так не хотів проводити  міський голова Андрій Щебель, він та кілька депутатів таки прийшли. Скажу  навіть більше., – мер знову намагався розказувати людям байку про те, що завдяки львівському сміттю Миколаїв зможе вирішити  проблеми на сміттєзвалищі( не зрозуміло лише яким чином можна впорядкувати  те, що свідомо засипали) та ще й заробити. Але громада не вірила жодному його слову. Із залу раз по раз лунали то вигуки «Ганьба!», то «незручні запитання» на які Щебель так і не дав відповіді, то звинувачення, що голові слухань (люди обрали Миколу Адамчука)  доводилося щоразу заспокоювати обурених людей і просити їх дозволити меру усе пояснити. Та Щебель і не намагався нічого пояснювати, а дуже гарно  спочатку переклав цю місію на голову РДА , а потім взагалі ганебно втік із залу…

До речі, голові РДА Тарасу Оприску також добряче перепало на горіхи після того, як він запропонував миколаївчанам спочатку прийняти 400 тонн львівського сміття (нагадаю, – на полігоні досі нема відповідного екрану, який би забезпечив безпеку від потрапляння у грунт і воду продуктів розкладу сміття), а потім розпочати впорядкування.

Закінчилися громадські слухання прийняттям повторного рішення про заборону прийому львівського сміття за будь – чиєю вказівкою, оскільки це несе загрозу екології та ще рядом пунктів, які має виконати міський голова.

Після громадських слухань відбулися збори виборців, де було затверджено список активістів, які займатимуться збором підписів за відкликання мера Андрія Щебеля з посади міського голови  Миколаєва.

Докладніше про перебіг подій у відео:

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *