СМІТТЄВА ІСТЕРІЯ ТРИВАЄ Чиновники забрехалися. «Інвестор» заявив про виконані роботи на суму півмільйона (відео)

24 травня у Миколаївському міському палаці культури відбулося вже друге засідання тимчасової комісії з числа депутатів міської ради та громадськості щодо вирішення питання з упорядкуванням миколаївського сміттєзвалища, створеної за рішенням 26 позачергової сесії Миколаївської міської ради.

Попри те, що на цьому зібранні члени комісії мали намір опрацювати документи, які на їх вимогу Миколаївська міська рада повинна була представити, послухати працівницю МКП «ЖКУ» Уляну Миськів та обговорити основні кроки концепції виведення сміттєзвалища із кризової ситуації, – працювати довелося у зовсім іншому форматі. Адже на засідання несподівано прибуло багато людей, яких ніхто навіть не чекав вже побачити, – наприклад, засновника”Грінери” Богдана Михалуся разом зі своїми помічниками, адвокатам та радниками, або ж  представників департаменту облдержадміністрації ЖКГ та екології… Втім, якщо присутність екологів ще якось можна було пояснити, то чергова поява «інвестора» насторожила. Адже депутати начебто скасували рішення, яке було підставою для підписання з ним договору, а Щебель на нараді в РДА та, навіть і керуючий справами виконкому Юрій Шпак запевнили, що договір втратив чинність. І не дарма… Під час роботи комісії юрист Михалуся таки спростував слова міських чиновників, зазначивши, «Договір можна скасувати лише у судовому порядку».

Ну, але це було трохи згодом. А на початку, – голова комісії, депутат Миколаївської міської ради Володимир Леськів надав слово керуючому справами виконкому Юрію Шпаку від якого члени комісії найперше хотіли почути, чому вони не отримали відповіді на звернення щодо забезпечення роботи комісії (надання документів, забезпечення можливості поїздки на вже облаштовані полігони у інших районах області, публікація у ЗМІ протоколу першого засідання комісії). Але втікати від конкретних запитань, – це, мабуть, «хвороба» усіх чиновників Миколаївської міської ради. Замість чітких відповідей пан Шпак розповідав про те, що вже нікого не цікавить (бо є рішення про розірвання договору), а наостанок вручив головуючому пакет аркушів, як згодом з`ясувалося, протоколів і рішень про які не знає вже хіба що байдужий.

Не було конкретики і у відповідях на запитання, які стосувалися власне скандального договору. Наприклад, щодо вартості робіт з рекультивації сміттєзвалища, – чому саме 27 мільйонів, чому 30 гривень за тонну сміття (у той час як присутній на комісії заступник львівського міського голови п. Бабій  сказав, що за захоронення однієї тонни львівського сміття Миколаїв може отримати близько 1 тис грн.), чому 60 тонн за меморандумом? І ще багато чому… Та найцікавіше було спостерігати, як міські чинуші майже хором (Шпак і Щебель) почали відхрещуватися від ситуації, якщо, раптом. так званий інвестор почне вимагати відшкодування за вже начебто виконані роботи, а це – не багато, не мало – півмільйона гривень (ну, принаймні, так сказав сам Михалусь)… Вони відразу згадали, що це МКП «ЖКУ» ставило підписи, відтак, воно й відшкодовуватиме в разі чого.

Взагалі, якщо детально аналізувати усе, що відбувалося на тій комісії, то збоку, принаймні для мене, усе виглядало так, ніби з одного боку активісти реально намагаються знайти шляхи для вирішення ситуації зі сміттєзвалищем власними силами, а з іншого боку імпотентна влада майже силою заштовхує місто в «сміттєвий союз» за розрахунком лише для того, аби «зберегти лице» перед вищим керівництвом. До речі, під час емоційної  розмови повилазило ще чимало пікантних моментів, пов`язаних з інвестором. Наприклад, зі слів того ж таки Михалуся, з`ясувалося, що насправді збудувати екрани на вільних картах згідно з проектом, – не реально, бо земельна ділянка, виділена під полігон ТПВ, перебуває у користуванні ПАФ «Дністер» і, перш ніж будувати екрани, треба вибрати пісок. Тобто, виглядає, що ПАФ «Дністер» є ще одним господарем цієї території. Відтак, якщо підсумувати усіх задіяних у цьому проекті, то виходить, що маємо чотирьох господарів МКП «ЖКУ», «Грінеру», «А. Омегу», з якою договір також не розірваний, і ПАФ «Дністер»… Ось і маємо ситуацію як у тій приказці, – де кілька господинь, там хата не метена.

Втім, попри те, що активісти чемно вислухали усі аргументи представників влади, львівської міської ради (усі вони тиснули на те, аби Миколаїв приймав львівське сміття), позиція комісії – без освітлення території сміттєзалища, встановлення камер та ваги, будівництва відповідних екранів, експертизи підземних вод  питання про захоронення будь-якого сміття закрите. Аби усе це реалізувати. – у членів комісії є бачення щодо створення свого комунального підприємства для обслуговування сміттєзвалища. Однак, подальші кроки тимчасової комісії будуть можливі лише при умові вивчення існуючого проекту полігону ТПВ, аудит вже виконаних робіт, економічного та технічного обґрунтування,  ну, і звісно, не без згоди громадськості. Власне, голова комісії Володимир Леськів так і заявив, якими би висновки тимчасової комісії не були, – він особисто подбає, аби інформація вся інформація була донесена до кожного жителя міста.

І наостанок, – у п`ятницю 26 травня депутати і громадськість знову зберуться у малому сесійному залі районної ради…

About Author:

Leave A Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *