ПАМ`ЯТАЮТЬ ЮРІЯ ЛИПУ

Нещодавно  громадськість села Бунова (на Яворівщині)  та навколишніх сіл вшанувала 117 річницю дня народження відомого письменника  і патріота, лікаря УПА, духовного провідника українського народу Юрія Липи.

Урочисті події з нагоди вшанування розпочалися із літургії в місцевій церкві Святої Великомучениці Параскевії. Після богослужіння учасники події  пішли до меморіального комплексу Юрія Липи, де і відбулося віче-реквієм під час якого до присутніх звернулися керівник апарату Яворівської РДА Зоряна Мірило, президент фонду «Призначення» імені Юрія Липи Галина Шпипка та інші поважні гості. На завершення віче  присутні поклали квіти до могили українського патріота, а після цього представники влади навідалися у село Іваники, в якому колись проживав Юрій Липа і де йому встановлено єдиний в Україні пам’ятник.

Юрій Іванович Липа народився 5 травня 1900 року. в Одесі.У 1917 році був козаком морського куреня Збройних сил УНР. Деякий час проживав у Винниках, Познані, Варшаві. А з літа 1943 р. до літа 1944 р. разом з дружиною і двома доньками жив і працював лікарем у Яворові, крім того мав в Яворові приватну медичну практику з лікування різних недуг травами. Натомість у Бунові, як лікар УПА, таємно надавав медичну допомогу українським  повстанцям.

Юрій Липа був дуже освідченою людиною. Мав велику бібліотеку, яку сховав від енкаведистів в партизанському схроні у лісі , та писав власні твори. Серед найвідоміших – історичні повісті «Гетьман Іван Мазепа», «Козаки з Московії», публіцистично-історичні праці «Призначення України», «Розподіл Росії», «Чорноморська доктрина», теоретична довідка-есе «Бій за українську літературу», повість про батька «Світильник невгасимий», збірка віршів «Світлість», та інші. Автор дослідницької праці «Ліки під ногами».

(фото з інтернет -ресурсів)

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *