МИКОЛАЇВЧАНИ ВИВЧАЛИ “СМІТТЄВИЙ” ДОСВІД ЧЕРВОНОГРАДУ (відео)

Поки міський голова Миколаєва А. Щебель намагається перекинути відповідальність за ситуацію, яка на сьогодні склалася на міському сміттєзвалищі, як кажуть у народі «з хворої голови на здорову», члени тимчасових «сміттєвих» комісій при Миколаївській міській раді та Миколаївській районній раді у складі Володимира Леськіва, Ігора Надольського та Володимира Паньківа, жертвуючи власним часом і ресурсами, бо міська рада, як пояснили активісти, не здатна була це забезпечити, здійснили робочу поїздку у Червоноград, аби ознайомитися з тамтешнім досвідом прийому та утилізації ТПВ, а також дізнатися про деталі співпраці з Львівською міською радою у питанні прийому сміття.   

Спочатку миколаївська делегація зустрілася із міським головою Червонограда Андрієм Залівським, який розповів про всі нюанси роботи їхнього комунального підприємства, що займається прийомом та утилізацією сміття, а потім – ознайомив з угодами на прийом львівського сміття. Зокрема, він зауважив, що на сьогодні Червоноград приймає по 10 тонн львівського сміття за яке місто отримує по 1450 гривень. У цю суму, зокрема, входить вартість прийому і захоронення побутових відходів, а також субвенція  у сумі 1131 гривня, яку місто майже всю вкладає у впорядкування полігону. Доставка та збір –  проблема перевізника.

До речі, про те чи брати сміття зі Львова, у яких кількостях та на яких умовах червоноградська влада вирішувала спільно з громадою. «Усі проекти рішень, угод чи інших документів ми публікували на офіційному сайті міської ради. Люди, хто мав бажання, цікавилися, обговорювали, брали участь в коригуванні цих документів. Як результат, на сьогодні – маємо вигідну співпрацю, де ми диктуємо умови і в разі їх невиконання можемо будь якої миті припинити прийом сміття» – підсумував міський очільник, а далі запропонував поїхати разом із керівником комунального підприємства переробки побутових відходів «Комунальник» на полігон та вже на місці оглянути його структуру та оцінити роботу.

Червоноградський полігон ТПВ розташований, практично, поряд з містом. Його територія з усіх боків огороджена, а на в`їзді на територію ведеться відео нагляд. Трохи далі – вага, а майже поряд – майданчик, де вже відсортовану сировину пресують. Сміттєсортувальна лінія фактично поруч із полігоном і це дає змогу поволі сортувати те, що раніше було завезено. Щодо карт, то вони дісталися підприємству вже зі збудованим екраном та усією системою, яка дозволяє здійснювати безпечне захоронення. Єдиною проблемою є те, що вони дуже маленькі за площею, саме тому Червоноградська влада і прийняла рішення будувати сміттєспалювальний завод.

На завершення зустрічі представники тимчасової сміттєвої комісії взяли копії необхідних документів, щоб мати повне уявлення про роботу КП та можливість напрацювання необхідної документації в разі, якщо миколаївська громада підтримає варіант зі створенням власного КП, яке б займалося сміттям.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *