МИКОЛАЇВЧАНИ ПОКАЗАЛИ МЕРУ – ХТО У МІСТІ ГОЛОВНІШИЙ (відео)

Цими вихідними жителі Миколаєва на громадських слуханнях, організованих та проведених у сесійному залі Миколаївської районної ради місцевими активістами, проголосували за розірвання угоди, яка самовільно, за сприянням міського голови А.Щебеля, була підписана між МК «ЖКУ» та ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех» фактично про прийом Миколаєвом щоденно 120 тонн львівського сміття до 2022 року.

Слід зазначити, що у прийнятому рішенні, окрім рекомендації (рішення громади повинні  затвердити депутати Миколаївської міської ради) про розірвання угоди із так званим інвестором, було ще два пункти, –  про прийом на Миколаївському полігоні ТПВ сміття виключно із Миколаєва та населених пунктів Миколаївського району (при наявності відповідної угоди) та про розпуск виконкому Миколаївської міської ради, який, перевищив свої повноваження, винісши рішення на підставі якого була підписана вищезгадана угода. За такий проект рішення проголосувало близько трьох сотень присутніх на громадських слуханнях жителів Миколаєва.

А тепер про усе детальніше. Спочатку був меморандум про прийом львівського сміття об`ємом 60 тонн щодня протягом двох років, який Щебель наприкінці квітня підписав у Львівській ОДА. І хоча меморандум жодну зі сторін ні до чого не зобов`язує, бо попросту не має юридичної сили, громадськість Миколаєва не приховувала обурення …«Чому мер вирішив за громаду?» –  запитували люди у депутатів, ставили запитання у соцмережах. Власне, під час обговорення вчинку мера і стало відомо, що меморандум – це квіточки. Ягідки – це договір підписаний між МК «ЖКУ» та ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех», яка дивним чином появилася у Миколаєві і виявила величезне бажання «допомогти»  нам  із вирішенням проблеми міського сміттєзвалища ( мова йде про банальне захоронення ТПВ для звільнення місця для нових об`ємів сміття (очевидно зі Львова) бо про рекультивацію у договорі, копію якого було опубліковано у соцмережа,  взагалі ніде нема ані слова), однак, взамін вона отримує дозвіл про завіз сміття з поза меж району об`ємом 200 тонн щоденно. Зрозуміло, що таке самоуправство з боку влади викликало невдоволення серед миколаївчан. Відтак, згуртувавшись, вони поставили владі вимогу – організувати громадські слухання і пояснити людям що відбувається, а заодно, – дати громаді можливість самій вирішувати чи приймати львівське сміття.

На жаль, вимога громади, яку депутати озвучили на найближчій сесії Миколаївської міської ради,  міським головою А Щебелем була почута не до кінця.  Замість громадських слухань з питань  про відкликання підпису під меморандумом та розірвання угоди з фірмою – «інвестором» А Щебель призначив громадське обговорення щодо подальшого функціонування полігону ТПВ. Тобто, виглядало на те, що замість каяття за самоуправство, мер поставив собі мету – використати ситуацію з максимальною користю для якихось своїх планів.

Та… обман не пройшов. Гучним «ганьба!» жителі Миколаєва поставили мера, який вже на початку громадського обговорення, що відбулося 30 квітня, зробив спробу «внести ясність» у ситуацію, на місце і взяли ініціативу у свої руки, мовляв, будеш говорити, коли ми дозволимо… А коли врешті – дозволили, то мер так і не пояснив чому перевищив повноваження, чому працює кулуарно, чому не інформує громадськість про наміри та ще на багато чому? Натомість, – дуже багато говорив про начебто «великі» проблеми міського сміттєзвалища, які можна вирішити лише дозволивши завезення львівського сміття!

Далі виступив так званий «інвестор», який як на мене, може й інвестор, проте у галузі будівництва сміттєвих полігонів цілковитий профан. Адже не зміг відповісти на ряд елементарних запитань, ну, хоча б про те, де можна глянути на збудовані його фірмою об`єкти… Зате чоловік рясно сипав обіцянки, що не могло не насторожити…У результаті – вердикт громади: «нам не треба львівського сміття!» Із залу почали вимагати ставити це на голосування. Але до прийняття рішення не дійшло… Випадково чи ні, але до залу запустили дітей, які прийшли на концерт, що ось – ось мав початися. Тому учасникам  обговорення не залишилося нічого іншого, як проголосувати за продовження зібрання через тиждень. А дату і місце доручили обрати  міському голові.

ПРИЗНАЧЕННЯ ДАТИ І ЧАСУ МЕР СВІДОМО ЗАТЯГУВАВ

Після вихідних – 3 травня до міського голови знову навідалися представники громадськості. Зокрема, як розповів депутат Миколаївської міської ради Михайло Галущак, оскільки час і дата були не призначені, він зареєстрував звернення, щоб міський голова призначив час та місце слухань, щоб громадськість можна було  проінформувати через ЗМІ. Але він, очевидно для того, аби час для розміщення оголошення у ЗМІ було втрачено, проігнорував його, а оголошення на офіційному сайті Миколаївської міської ради розмістив аж після закінчення робочого дня у четвер.  Відтак, громадськість взяла ініціативу на себе…

Підписи про ініціювання нових громадських слухань 7 травня у приміщенні Районної ради  на 14 годину активісти зібрали дуже оперативно. Але з боку міського голови знову ігнор. Мовляв, він вже призначив громадські слухання на 15 годину у Палаці культури. Крім того, як виявилося згодом, для інформування ( точніше – дезінформації) населення мер, очевидно, скориставшись своїм службовим становищем, дав вказівки священикам УГКЦ парафій міста озвучити час і місце проведення громадських слухань (точніше другого етапу обговорення), тобто у ПК на 15 годину. Та це не допомогло.

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОСТІ МАЙЖЕ ОДНОГОЛОСНО ВИРІШИЛИ: РОЗІГНАТИ ВИКОНКОМ…РОЗІРВАТИ УГОДУ З ІНВЕСТОРОМ – САМОЗВАНЦЕМ

О 14 годині сесійний зал Миколаївської районної ради був переповнений. Активісти коротко ознайомили присутніх з усіма нюансами історії з призначенням слухань, а тоді запропонували провести нові слухання для яких є усі юридичні підстави – оголошення у ЗМІ, підписи громадськості і, власне, факт масового зібрання і винести рішення щодо розірвання угоди із ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех» та ще кількох пунктів. Далі обрали головуючого, лічильну комісію, секретаря затвердили порядок денний і вже готувалися до обговорення як на сцену, начебто для інформування прог щось там,  попросився керуючий справами виконкому Миколаївської міської ради – Юрій Шпак.

Втім, виступити йому не вдалося. Адже люди вже з перших слів його виступу зрозуміли, що це чергова спроба зриву громадських слухань. Тому, не чекаючи поки чиновник дочитає свою петицію, голосним і вже традиційним у відношенні до представників міської влади «Ганьба!» – прогнали провокатора від мікрофона…

У частині обговорення бажаючих виступити майже не було. Люди вже давно усе обговорили на обговореннях минулої неділі, у соцмережах протягом тижня. Тож поступила пропозиція перейти до голосування…

На завершення громадських слухань головуючий на зборах попросив усіх, хто є у залі  перейти до Палацу культури на захід, організований міською радою, аби й там підтвердити свою позицію

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ «ДЛЯ ВЛАДИ» 63 ГОЛОСАМИ ДОЗВОЛИЛИ ЗАВІЗ ЛЬВІВСЬКОГО СМІТТЯ!

Те, що о 15 годині почало відбуватися у міському палаці культури вже з самого початку, як мовиться, зривало дах… Для прикриття своєї брехні, зверхності, цинізму у відношенні до громади,  А. Щебель залучив духовенство…  Ні, це звичайно було б дуже похвально,  якби міський очільник, нарешті, згадав про Бога і спільна молитва стала б кроком до примирення та каяття. Та біда у тому, що це далеко не так… А підтримкою священиків він найймовірніше залучився лише для того, аби «усмирити рабів»… Ну, справді, не буде народ ображати недолугого мера, коли у залі присутні такі поважні люди! І цей розрахунок був майже правильним. Бо поки люди молилися, здавалося, що зараз у залі запанує справжня ідилія: Щебель, закотивши очі, попросить у громади пробачення, громада, в черговий раз вибачить йому «маленьку помилку». Але… маніпулювання не пройшло!

Ще до обрання нового голови слухань, бо попередній дочасно склав повноваження, мікрофон у залі зайняли представники громадськості і зачитали прийняте більше як двома сотнями голосів, рішення Громадських слухань, які кілька хвилин тому відбулися у приміщенні районної ради. Далі, аби ще раз продемонструвати владі незмінність свого рішення, присунті у залі дружно встали на його підтримку. А коли міський голова спробував заперечити його легітимність, люди так само дружно вийшли із залу, залишивши тих, хто або не розумів, що влада від них хоче, або людей із оточення мера. Як результат, рішення про підтримку «інвестора» приймалося абсолютною меншістю. Тобто із 270 осіб, зареєстрованих у залі, проголосували аж трохи більше як 60.

Поперду рішення за депутатами. І визначитися вони повинні на позачерговій сесії, яка відбудеться вже у п`ятницю – 12 травня о 14 годині… Боротьба за повагу влади до громади триває.

Автор:

One thought on “МИКОЛАЇВЧАНИ ПОКАЗАЛИ МЕРУ – ХТО У МІСТІ ГОЛОВНІШИЙ (відео)

  1. Баранецький – то є найбільший перекінчик. Він спочатку був на позиції Щебеля, але оскільки не зміг заробити грошей, то просто і тупо пішов проти. Це тупий продажний мудак!

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *