МИКОЛАЇВСЬКІ ДЕПУТАТИ ПРОГОЛОСУВАЛИ ПРОТИ ЛЬВІВСЬКОГО СМІТТЯ (відео)

Минулої п`ятниці у Миколаївському міському палаці культури відбулася двадцять шоста позачергова сесія сьомого скликання Миколаївської міської ради на якій депутати проголосували за скасування рішення виконкому про прийом сміття зі Львова. “За” це проголосували 16 депутатів із 22 присутніх. 

Як відомо цій сесії передували ряд подій, – рішення виконкому №39 від 30. 03. 2017р  «Про розгляд звернення МКП «Житлово – комунальне управління» (воно стало підставою для підписання договору із так званим інвестором), підписання міським головою А.Щебелем меморандуму про прийом львівського сміття – об`ємом 60 тонн щоденно, підписання угоди про так звану співпрацю між МКП «ЖКУ» та ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех», а фактично, про прийом Миколаєвом щоденно 120 тонн львівського сміття до 2022 року, громадські слухання, де громадськість сказала категоричне ні львівському сміттю і висловила обурення самодіяльності міського голови…  Відтак, не дивина, що у день сесії люди масово зібралися у палаці культури. Адже на порядку денному був розгляд рішень, прийнятих на громадських слуханнях.

Тут, мабуть варто нагадати, що й громадські слухання відбувалися непросто… Одні – були організовані місцевими активістами (на них  239 голосами було прийнято рішення: розірвати сумнівну угоду із ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех», на полігоні ТПВ приймати побутові відходи виключно з Миколаєва та населених пунктів Миколаївського району за наявності відповідної угоди, а також, – рекомендувати міській раді розпустити виконком, який прийняв рішення № 39) другі, – організовував міський голова А. Щебель ( і там 61 голосом  було прийнято рішення, яким фірмі – «інвестору»  лише внесли деякі зміни до вже підписаної угоди ) і саме це рішення А Щебель  вніс на затвердження під час позачергової сесії. Але активісти, серед яких, зокрема, були й депутати Миколаївської міської ради, за підтримкою громадськості настояли на зміні порядку денного і на першочергове голосування були поставлені проекти рішень, які забороняли завезення до Миколаєва львівського сміття.

Цікаво, що прихильники ідеї заробляти на прийомі чужого сміття до кінця не здавалися. Наприклад, вже майже перед самим голосуванням за відміну рішення виконкому, яке стало підставою для підписання угоди з «Екотехом», до мікрофона підійшов стурбований (чого б це?) депутат Миколаївської районної ради Я. Муха і попросив слова… Та його, так би мовити, «повчальна»  промова завершилася тим, що у нього попросту відібрали мікрофон і порадили виступати на сесіях ради…  Ще одна жіночка в`їдливо задала запитання найактивнішим депутатам, мовляв, що робитимемо зі своїм сміттям, якщо нема грошей на впорядкування сміттєзвалища, а прийом львівського сміття – єдина можливість їх заробити?

Втім, на щастя, прихильників львівського сміття у залі було не так вже й багато. Тому решта присутніх щиро аплодували, коли стало зрозуміло, що «сміттєве» рішення скасоване. А от коли депутати не підтримали пропозицію громади розпустити виконком, у залі було чути невдоволені вигуки. Від людей навіть поступила пропозиція проголосувати ще раз. Ну, але ж мер не дозволить, аби порушувався регламент! Тому, переголосування не було.

Останнє питання порядку денного, яке розглядалося в різному,  було про створення тимчасової комісії щодо подальшої роботи та організації міського сміттєзвалища. Тут в обговоренні про те хто увійде в комісію, як вона працюватиме, взяли участь не лише депутати, але й представники громадськості, районної влади, зокрема голова ради Тарас Зубрицький та голова РДА Тарас Оприск, а також депутат Львівської обласної ради Микола Седіло. Пропонувалося до вирішення проблеми сміттєзвалища залучити керівників і активістів навколишніх сіл, адже, як зазначив Тарас Зубрицький, оскільки сміттєзвалищем користуються і населені пункти району, вони також мають бути зацікавлені у його впорядкуванні.  Словом, попри те, що міський голова Миколаєва був впевнений, що домагаючись заборони  ввезення львівського сміття на миколаївське сміттєзвалище, активісти просто  почали передвиборчий піар і щойно отримають бажане, – про проблему забудуть, – робота над остаточним вирішенням проблеми не припиняється.

Вже після сесії активісти обговорили подальші кроки і пообіцяли з наступного тижня розпочати  детальне вивчення ситуації…

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *