АЧС – НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА

Африканська чума свиней (АЧС) є однією із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки супроводжується високою смертністю свійських тварин, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов’язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней.

Що необхідно знати пересічному громадянину про Африканську чуму свиней ? Що АЧС не становить небезпеки для людей та надзвичайно небезпечний для свиней! Що на АЧС хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід). Що резервуаром Африканської чуми свиней в природі є дикі свині, від яких заражаються свійські (домашні свині). Що основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової) та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також – предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи. Що збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці – до 5 місяців). Що холод (заморожена свинина) – всього лиш консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування). І нарешті, – що виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині в природному середовищі, необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

 Що мають знати власники тварин про Африканську чуму свиней?

 АЧС – це:  не висококонтагіозна (з низьким ступенем заразності); гостра (ознаки хвороби розвиваються дуже швидко); інфекційна (здатна до зараження, тобто може передаватись від однієї сприйнятливої тварини до іншої); вірусна (на збудник не діють антибіотики, тому лікування не можливе);хвороба (хворобливий стан організму – тварина виглядає підозріло, не так як завжди) свиней (хворіють лише домашні та дикі свині)/

Виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині, необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

Пам’ятайте: лихо легше застерегти ніж побороти! При підозрі на АЧС сповістіть фахівця ветеринарної медицини, краще перестрахуватись, ніж наразити на небезпеку худобу всіх сусідів!

в.о. начальника управління  Держпродспоживслужби                 

О. М. Добушовська

About Author:

Leave A Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *