АЧС – НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА

Африканська чума свиней (АЧС) є однією із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки супроводжується високою смертністю свійських тварин, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов’язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней.

Що необхідно знати пересічному громадянину про Африканську чуму свиней ? Що АЧС не становить небезпеки для людей та надзвичайно небезпечний для свиней! Що на АЧС хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід). Що резервуаром Африканської чуми свиней в природі є дикі свині, від яких заражаються свійські (домашні свині). Що основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової) та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також – предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи. Що збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці – до 5 місяців). Що холод (заморожена свинина) – всього лиш консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування). І нарешті, – що виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині в природному середовищі, необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

 Що мають знати власники тварин про Африканську чуму свиней?

 АЧС – це:  не висококонтагіозна (з низьким ступенем заразності); гостра (ознаки хвороби розвиваються дуже швидко); інфекційна (здатна до зараження, тобто може передаватись від однієї сприйнятливої тварини до іншої); вірусна (на збудник не діють антибіотики, тому лікування не можливе);хвороба (хворобливий стан організму – тварина виглядає підозріло, не так як завжди) свиней (хворіють лише домашні та дикі свині)/

Виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині, необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

Пам’ятайте: лихо легше застерегти ніж побороти! При підозрі на АЧС сповістіть фахівця ветеринарної медицини, краще перестрахуватись, ніж наразити на небезпеку худобу всіх сусідів!

в.о. начальника управління  Держпродспоживслужби                 

О. М. Добушовська

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *