…А ПАМ`ЯТЬ НЕ ВМИРАЄ

Кожного року 4 травня в Ілівському лісі біля каплички, встановленої на місці загибелі вояків УПА, жителі Миколаївщини вшановують їх пам’ять. Не став винятком і цьогорічний травень.
У визначений час біля каплички зібралися представники районної влади, представники громадських організацій, ветерани-воїни УПА, а також учні Стільської ЗОШ і просто небайдужі жителі навколишніх громад.
Розпочав урочистості заступник голови Миколаївської райдержадміністрації Віктор Козоглодюк, який нагадав учасникам  про трагічні подіїі далекого 1949 року … А після спільної молитви  слово взяв дослідник визвольних змагань – Зіновій Горін, який зауважив що це вже  10-та річниця як тут , на цьому місці, відбуваються поминальні заходи. Далі він продовжив : «Щиро впевнений, що традиція буде продовжуватися до тих пір, поки молоде покоління знає і пам’ятає тих, хто загинув у ці дні в далекому 1949-му році.». Дослідник також наголосив, що таке вшанування пам’яті загиблих є надзвичайно важливим для нашого суспільства і ми повинні пам`ятати і надалі досліджувати нашу історію. Адже питання національних змагань є, на жаль, надзвичайно актуальним і в наш час.  Наостанок доповідач  впевнено заявив, що у цій боротьбі  ми обов`язково  переможемо, бо з нами Бог.
Далі перед  учасниками поминальних урочистостей   виступали голова партії «ОУН» Б. Звозда, ветеран-воїн УПА Степан Гураль, який, до речі, звернувся до наймолодших – школярів Стільської ЗОШ, щоб вони пам`ятали  і шанували  минуле нашого багатостраждального,героїчного народу, щоби ідея, проголошена ОУН-УПА, не затихла, а мала продовження. «Не забувайте стежки до цієї каплиці та до тих подій, про які сьогодні сказано чимало».

На завершення поминального заходу присутні виконали гімн України.

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *