ВІДБУЛИСЯ “ГАРЯЧІ” ДЕБАТИ КАНДИДАТІВ НА ГОЛОВУ У РОЗВАДІВСЬКУ ОТГ (відео)

   Вже через тиждень виборці Розвадівської ОТГ, а це жителі  Розвадова, Верина, Крупського, Пісочної, Надітич та Черниці, візьмуть участь у виборах голови Розвадівської ОТГ та депутатів до ради громади. А цієї неділі вони зібралися у Народному домі Розвадова, де були організовані дебати між кандидатами на голову Розвадівської ОТГ, аби вислухати їхні програми та задати питання.

Ще за півгодини до зустрічі голова Розвадівської сільської виборчої комісії – Тетяна Болехан дуже хвилювалася: чи зберуться люди, чи прибудуть кандидати? Адже того дня у селі було два похорони, та ще й погода не тішила. Та вже зовсім скоро вона переймалася чи вистачить усім місця, бо до залу Народного дому почали сходитися не лише місцеві жителі, але й представники навколишніх сіл.

Розпочалася словесна боротьба за прихильність виборців із короткого знайомства. Чотири кандидати на голову Розвадівської ОТГ, зокрема, самовисуванці Богдан Кос, Роман Сидор, Ярослав Лукомський та Олег Шайгец (на жаль, кандидати Роман Більський через поважну причину та Володимир Демко не змогли прибути на зустріч )коротко розповіли про себе та про свою діяльність в разі обрання їх на посаду голови ОТГ. Цікаво, що вже на цьому етапі було видно, хто з них готувався до зустрічі, хто усвідомлює усю відповідальність прийнятого рішення – балатуватися, а кого, очевидно, просто, ну, скажімо, приваблював сам процес.

Отже, – першим виступив кандидат Богдан Кос, – житель Пісочної, де народився і постійно проживає з дружиною та сином, член ініціативної групи зі створення Розвадівської ОТГ. Відтак, закономірно, що своє представлення передвиборчої програми розпочав із аналізу пройденого шляху до моменту створення ОТГ, який був непростим «… На всіх рівнях ініціативній групі заважали чиновники різних рівнів. А найбільше прикро було усвідомлювати, що ми були небажані для району. І тут є люди, – представники, яким тепер  може бути навіть стидно, що попри усе ми добилися створення Розвадівської об`єднаної громади. Нам навіть довелося пікетувати обласну адміністрацію, звертатися у Кабінет міністрів, аби нам допомогли отримати позитивний висновок». Далі пан Богдан перейшов до обіцянок. «В разі обрання мене головою, буду разом з усіма спеціалістами щодва тижні навідуватися у кожне з сіл територіальної громади, аби дізнаватися про місцеві проблеми, знайомитися, спілкуватися з людьми. Щоб розвивати території усіх сіл, а не якогось одного чи двох…»

Наступним був кандидат Ярослав Лукомський, – розвадівчанин, колишній секретар, а згодом і голова Розвадівської сільської ради, – нині заступник голови Миколаївської РДА. Пан Ярослав свою розповідь вирішив побудувати на минулих досягненнях під час роботи у сільській раді. Але, судячи з бурхливої реакції на його розповідь місцевих старожилів, це була невдала спроба, яка геть вибила його з рівноваги. Тому, дещо розхвилювавшись, пан Ярослав зауважив, що після виборів продовжуватиме працювати над залученням нових сіл до Розвадівської ОТГ і на тому закінчив свій виступ.

Роман Сидор, – житель Миколаєва, директор Розвадівської ЗОШ, також член ініціативної групи, яка працювала над створенням Розвадівської ОТГ і, напевно, найбільш несподіваний кандидат. Адже відомо, що через певні причини (ініціативна група прийняла рішення висунути єдиного кандидата і це був не Роман Сидор) пан Роман до останку заперечував свою ймовірність балатування. Та попри усе, він, як на мене, виявився найбільш вправним оратором (як і годиться вчителеві). Він коротко розповів про попередні місця роботи, про досягнення. Але головним аргументом для свого обрання визначив своє вміння просити. «Я прийшов у Розвадівську школу, де протікав дах. На ремонт треба було чималу суму і я просив трохи в області, трохи з місцевих бюджетів і дах відремонтовано». Взагалі, як розповідав пан Роман, скрізь, де йому доводилося працювати, відбувалися позитивні зміни. Більше того, він має досвід роботи на посаді в державній службі і це є додатковим аргументом на його користь.

Наостанок слово надали одному із наймолодших кандидатів – Олегові Шайгецу. Він, буквально кількома реченнями розповів про свою біографію і… все. Мовляв, про решту у питаннях. Та, як з`ясувалося, такий небагатослівний кандидат не надто зацікавив виборців, тож, забігаючи наперед, – найбільш «колючим» запитанням для Олега було, – чи не вважає він, що є надто молодим, аби брати на себе відповідальність за долю великої об`єднаної громади та її жителів?

Втім, щодо запитань для інших кандидатів, то тут виборці не надто толерували. серед найцікавіших, – наприклад, у Богдана Коса цікавилися, як він планує поєднувати бізнес і роботу в раді громади бо, мовляв, такого бізнесмена, як Порошенко, ми вже маємо на чолі держави. А у Романа Сидора – чи правда, що він має судимість за корупцію? Тим часом Ярослав Лукомський так і не зміг відповісти, яким чином він, перебуваючи на посаді заступника голови РДА, відстоював право жителів, тепер вже Розвадівської ОТГ, на самостійне об’єднання чи,  – допомагав у вирішенні проблеми із самовільним будівництвом складів рідких мінеральних добрив на колишній сільгоспхімії? Також багато запитань задавалися одночасно  до усіх кандидатів. Зокрема, молоді вибоці цікавилися, яким чином в ОТГ розвиватимуть спорт, як працюватимуть школи чи садочки, яким чином наповнюватиметься бюджет ОТГ і таке інше.

Було і кілька моментів, – дуже близьких до скандалів і навіть заява про звернення до суду. Спочатку йшлося про начебто незаконну організацію передвиборчих зустрічей з виборцями. Голова Пісочнянської сільської ради поцікавилася у Романа Сидора – чому він проводив зустрічі з виборцями у Пісочній, не повідомивши місцеву владу. А потім цього ж кандидата звинуватили у тому, що він хабарник на що він відразу завив, що подасть за таке до суду.

Втім, завершилася зустріч на опимістичній ноті. Кандидати запросили усіх у наступну неділю прийти і проголосувати.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *