СЕСІЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ БУЛА «ГАРЯЧОЮ»…(відео)

Запитання, вимоги, звинувачення провокації і навіть погрози… У такому емоційному настрої у п`ятницю 28 квітня розпочалася 25-та сесія 7-го скликання Миколаївської міської ради. І причиною, як наші читачі, мабуть, здогадалися, став підписаний нещодавно миколаївським мером А. Щебелем меморандум про прийом на місцевий полігон ТПВ зі Львова, обсягом 60 тонн щодня, а також – «Договір про спільну діяльність», який Миколаївське комунальне підприємство підписало з ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех», не порадившись із громадськістю.

А тон для такого сплеску емоцій присутнім на сесії депутатам та представникам громадськості задав депутат Михайло Галущак, який зачитав депутатське звернення у якому йшлося про вимогу скликати позачергову сесію за результатами громадських слухань, які заплановано на 14 год у неділю 30 квітня. Відтак, після затвердження порядку денного, депутати зажадали у мера ще й пояснень – чому він, та і підпорядкована йому структура (МКП ЖКУ), підписували документи, які стосуються важливих для жителів міста питань, у тому числі й життя і здоров`я, не порадившись з громадою. «Чи не забагато ви на себе берете?» – неодноразово звучало із залу, на що Щебель спочатку доволі зверхньо заявив, що депутатам він нічого не зобов`язаний ( хоча депутати – це представники виборців), але потім, очевидно, зрозумівши, що перегнув палицю, уточнив «…хіба – громаді міста». Присутні у залі миколаївчани наче на це й чекали, тож підтримали вимогу депутатів і Щебелеві вже не було куди діватися, як пояснювати свої дії (див. відео)

Втім, скажу відверто, – краще б він цього не робив. Адже своєю зухвалою поведінкою, нахабством, зверхністю Щебель навіть не намагався сказати щось, що б заспокоїло людей. Навпаки, – на кожне «незручне» запитання він, вже традиційно, ставив інше запитання, намагаючись принизити, спровокувати конфлікт, зробити винними усіх, – тільки, аби самому виглядати «білим і пухнастим». І при цьому жодної відповіді на поставлені запитання, – лише загальна інформація. яка давно усім відома. Хоча, звичайно, вершиною цинізму – було його звинувачення  у бік депутатів, що вони, бачте, не ходять на позачергові сесії! «А я виносив питання сміттєзвалища на позачергову сесію!»

Зрозуміло, що депутати, які працюють на громадських засадах, обурилися на таке. Річ у тому, що на початку року затверджується графік проведення сесій згідно з яким депутати й планують свою роботу. А позачергова сесія (яку, як передбачає законодавство, можна скликати у виняткових випадках) – це вже певні незручності. Тож не дивно, що не завжди депутати мають можливість прийти. Тим часом, як ми знаємо, Щебель, який, на відміну від депутатів, працює за зарплату, аж надто полюбляє скликати позачергові сесії.  Так, бачте, не треба інформувати за 10 днів, і через брак часу на вивчення сесійних питань можна протягнути будь-які рішення… Зрештою, – це ще й гарна нагода перекинути розгляд потрібного питання на виконком. Як, власне, й  сталося у випадку зі сміттєвим питанням… Хоча,  зазначу, – це зовсім не компетенція виконкому. Більше того, згідно пункту 1 рішення № 99 Виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 26.11 2014 року ( приймалось  за участю тодішнього секретаря ради А. Щебеля), яке було прийняте задля здійснення контролю за укладанням договорів між МКП «ЖКУ» та організаціями, яким надається послуга з утилізації твердих побутових відходів на міському сміттєзвалищі в урочищі «Гроби», – укладання договорів з утилізації ТПВ з власниками об’єктів державного, комерційного та комунального призначення «МКП «ЖКУ» повинно  погоджувати  з Миколаївською міською радою. Чи, може, Щебель забув? А може…? Не здивуюся, якщо виявиться, що він, завбачливо відмінив його.

Взагалі, під час цієї розмови у залі було дуже гаряче. Мер, відверто провокував окремих  депутатів на конфлікт, депутати, не добираючи слів, намагалися нагадати йому, що він – найнятий народом працівник, який повинен дбати не про вигоду,  а про інтереси виборців. Проте, були й такі, хто обурювався, що їхні колеги  «займаються дурницями», мовляв, у порядку денному 50 питань.(І це теж дивувало: у місті назріває серйозне народне збурення, а їм байдуже.) Тож, коли ситуація почала загрожувати зривом сесії, до слова запросили львівського депутата… Звичайно, його виступ не надто потішив присутніх у залі, радше, – навпаки, проте, депутати таки вгамували емоції і почали працювати.

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *