НА ЯВОРІВІЩИНІ ВІДКРИЛИ СОНЯЧНУ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЮ

У п’ятницю, 28 квітня, у Яворівському районі на землях Залузької сільради відбулося урочисте відкриття першої черги сонячної електростанції «Озерна», потужністю 9,9 МВт. Церемонійну стрічку  перерізали перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів та голова Львівської ОДА Олег Синютка. На відкритті також були присутні представники обласної та районної влади, а також народні депутати Богдан та Ярослав Дубневичі.

Як зазначив у своїй промові з нагоди події Олег Синютка, – початок роботи такої електростанції є визначною подією для Львівщини. Адже сьогоднішніх 10 МВт – це символічний позитивний внесок в енергетичну незалежність держави. І саме такими ось конкретними справами українці заявляють світові, що Україна росте, розвивається і демонструє модерні сучасні технології.

Тим часом перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів зауважив, що Львівщина – це  генератор ідей, генератор виконання обіцянок, генератор залучення інвестиції, а тепер генератор розвитку енергетики.

За інформацією  директор ТзОВ «ЛігАгро» Олександра Гирича, електростанція почала працювати ще 1 березня. На території 14,62 га встановлено 37 500 фотоелектричних модулів JASolar китайського виробництва. Очікується, що електростанція вироблятиме близько 11 000 000 кВт/год на рік. Компанія продаватиме електроенергію за зеленим тарифом держпідприємству «Енергоринок. Пан Гирич також зазначив, що у будівництво електростанції інвестували понад $10 млн, залучених від латвійського «Балтінвест Холдингу», які за шість років розраховують, окупити.

До речі, підприємство не зупинятиметьтся на досягнутому. За рік –два енергетики планують поруч збудувати ще одне фотоелектричне поле, потужністю до 10 МВт. Для цього взяли у довготермінову оренду земельну ділянку, площею 41,7 га.

 

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *