МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА, СХОЖЕ, У ВІДЧАЇ. ТЕ, ПРО ЩО МИ ПОПЕРЕДЖАЛИ МИКОЛАЇВЧАН КІЛЬКА РОКІВ ТОМУ – СПРАВДЖУЄТЬСЯ!

 

З 1 квітня у Миколаєві на Львівщині знову зросли тарифи на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення для населення та на послуги централізованого водовідведення для бюджетних установ м. Миколаєва, які надає МКП «Миколаївводоканал».

 

Відтак, для населення тариф на водопостачання збільшено на 9,1 % і він становитиме 10,12 грн, тариф на водовідведення збільшено на 18,6% і становитиме 8,04 грн. Тобто загальна сума – 18 гривень 16 копійок за м.куб.

Для бюджетних установ збільшення тарифу відбулося тільки в частині водовідведення і він становитиме 8,04 грн. Раніше платили менше ніж населення.

Втім, незважаючи на те, що тарифи вже підняті, Миколаївська міська рада, схоже, вирішила проявити «турботу» про споживачів і, заявивши, що схвалені нещодавно Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики  та комунальних послуг тарифи на водопостачання для категорії «оптові споживачі» є значно завищеними, бо після їх прийняття Львів продаватиме нам воду саме за цим тарифом, звернулася до тієї ж таки комісії та до Антимонопольного комітету України з вимогою зменшити тариф, оскільки максимальним чинником впливу на зміну тарифу є витрати на оплату праці, які зросли на централізоване водопостачання на 19,6%, Тому, вважають у Миколаївській міськй раді, плановий тариф має зрости на такий же відсоток. А Львів виставив Миколаєву усі 50 %…

Чи почують миколаївчан у Києві сказати важко. Хоч не складно передбачити, що зазвичай на такі листи у столиці ніхто не звертає уваги. Ми ж торкнулися цієї теми не через тарифи… Насправді, хвилює сам факт того, що Миколаїв опинився заручником Львівводоканалу.

Пригадуєте, – як кілька років тому купка «ура – патріотів», у тому числі і нинішній міський голова Миколаєва Андрій Щебель, кричали «Гвалт!» щодо прийнятого рішення передати «Миколаївводоканал» у концесію (оренду без права приватизації), що давало місту можливість альтернативного джерела водопостачання, збереження, а також відновлення коштом інвестора технічного обладнання комунального підприємства, і, що найголовніше, – справедливі тарифи (адже приватні структури, які надають комунальні послуги населенню контролюються значно прискіпливіше, як державні)? Тоді прихильники концесії неодноразово попереджали, що як тільки львіводоканал  буде певний, що ми не маємо альтернативи, – почне диктувати свої умови, зокрема й із тарифами і тоді вже жоден антимонопольний комітет не допоможе. Але їм не повірили… І ось тепер міські чиновники «з гарною міною при поганій грі» розповідають усім, як то вони турбуються про інтереси миколаївчан, як відвойовують «справедливі» тарифи на водопостачання… Навіть в обласних ЗМІ про це написали. Звісно, тепер у них винні десь там у Києві, а про те, що у міста колись була можливість  мати власну трубу з водою, вже навіть і не  згадується.

Між тим, ситуація складається таким чином, що якщо Київ не відреагує на звернення Миколаївської міської ради, скоріш за все, найближчим часом миколаївчанам варто очікувати на чергове зростання тарифів. Адже Миколаївводоканал, як неодноразово звучало на сесіях міської ради, все ще надає послуги населенню з нульовою рентабельністю…

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *