«ДОСТУПНІ ЛІКИ» – ДОСТУПНІ В АПТЕКАХ МИКОЛАЇВСЬКОГО РАЙОНУ

Як повідомляє головний лікар Миколаївського району пані Ірина Хрущ, із впровадженням у життя урядової програми «Безкоштовні ліки»,  жителі Миколаївського району тепер також можуть безкоштовно або з доплатою отримати ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету ІІ типу.

Для цього мешканцям потрібно звернутися до лікаря первинної ланки (сімейний лікар, терапевт, педіатр), який випише рецепт, за яким пацієнт ( за наявності паспорта та медичної картки) зможе отримати медикаменти в аптеці, що бере участь у цій Програмі.

Загалом у реєстрі ліків є 157 позицій. (З Реєстром лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, можна ознайомитись тут: http://www.moz.gov.ua/docfiles/dn_20170403_360_dod.pdf)  Відтак, в аптеках у Миколаєві (по вулиці Просвіти,3, бульварі Проектному, 2а, Данила Галицького,16б, Шептицького, 15, 20, та 26а, Мазепи,11,  Возз`єднання, 2\8,),  у Новому Роздолі   для жителів прилеглих сіл ( по вулиці Довженка, 12, Винниченка 37 (поліклініка), Винниченка 37 (лікарня) та у селі Гірське, які є учасниками програми «Доступні ліки», пацієнту запропонують декілька торгових марок, які містять виписану речовину ліків. Ліки призначатимуть за міжнародними непатентованими назвами, тобто за діючою речовиною, а не за комерційною назвою. Пацієнт сам вирішуватиме, яку торгову марку придбати. Якщо певна торгова марка визначена як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно. А за інший – пацієнту доведеться доплатити фактичну  різницю між ціною визначеного та іншого.

До речі, на відшкодування вартості лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» Миколаївський район отримав з обласного бюджету  685,2 тис.грн.

Дізнатись більше про урядову програму «Доступні ліки» можна тут: http://moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170324_b.html

 

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *