ПРИЙДІТЬ І ЗЦІЛІТЬСЯ…

У Понеділок – 27 березня, у яворівській церкві Почаївської ікони Божої матері УАПЦ відбулося урочисте викладення Образу з мощами святого великомученика Пантелеймона, який допомагає потребуючим зцілюватися від фізичних і душевних недуг, а ще – оберігає від вогню і є покровителе воїнів.                                                           

Як свідчать факти, зазвичай на іконах святого Пантелеймона зображають юнаком у червоній одежі з маленькою шкатулочкою в лівій руці і ложечкою в правій, як символ лікаря до якого звертаються в молитві від різних недуг. Ім’я святого великомученика Пантелеймона згадується при звершенні таїнства Соборування, освячення води і в молитві за немічного хворого. Крім служби з каноном святому цілителю є ще й акафіст, який часто читають хворими для їх зцілення.

…А зустрічали християнську святиню у яворівській церкві місцеві віруючі, та аж сім священиків УАПЦ на чолі із отцем-деканом Тарасом Піджарком. Втім, приємним фактом цієї величної духовної події є те, що до неї долучилися не лише парафіяни православної церкви, але й представники інших конфесій. Відтак, отець – декан Тарас Піджарко, слушно зауважив, що прибуття у місто образу із мощами великомученика і цілителя Пантелеймона, є великою радістю для усіх жителів міста.

Після таїнства соборування, біля образу з мощами святого великомученика Пантелеймона будуть звершуватися Божественні літургії, служитимуться молебні та акафісти, відтак, до храму можуть прийти всі, хто потребує зцілення. Адже Пантелеймон – означає «всемилостивий» …

Як вже зазначалося вище, у народі Пантелеймона вважають ще й оборонцем людей від вогню. Найчастіше його ікону використовували тоді, коли вогонь виникав від грому..

 

 

Автор:

Залиш коментар тут

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *